To zdjęcie wywołało wielki entuzjazm w... Meksyku. Porównują Dudę do swojego prezydenta

Mieszkańcy Meksyku zainteresowali się wizytą Andrzeja Dudy w ich kraju. Zwrócili jednak uwagę nie na sam jej fakt, ale to, jak prezydent Polski się tam dostał. A wszystko przez jedno zdjęcie.

17 tysięcy "polubień" i kilkaset komentarzy. Taki entuzjazm wywołało na facebookowej stronie meksykańskiej gazety zdjęcie prezydenta Dudy.

Widać na nim Dudę na pokładzie rejsowego samolotu w czasie podróży do Meksyku. Meksykańskim czytelnikom wyraźnie spodobało się, że prezydent może lecieć z oficjalną wizytą właśnie w taki sposób. 

O zdjęciu napisały m.in. portale sdpnoticias.com i esnoticiaveracruz.com. Oba podkreślają, że prezydent rozmawiał z pasażerami i robił sobie z nimi zdjęcia.

"Chciałbym zobaczyć, jak ten idiota Peña (Enrique Peña Nieto, prezydent Meksyku - red.) leci komercyjnymi liniami" - komentuje jeden z meksykańskich czytelników.

"Cóż, może kiedyś on stanie się przykładem. Tutaj nawet pies polityka podróżuje prywatnym samolotem" - pisze inna osoba. Wielu komentujących pisze o "skromności" i "pokorze" polskiego prezydenta.

Zdjęcie zamieścił na Twitterze Polak, Adam Jankowski. "W drodze do Frankfurtu z prezydentem Polski Andrzejem Dudą, na pokładzie rejsowego samolotu! Jestem pod wrażeniem, panie prezydencie" - napisał.  

ZOBACZ TEŻ: Na oficjalnych zdjęciach Duda głównie się modli. A jak naprawdę powitano prezydenta w Meksyku?