"Marionetka!". Tak w Obornikach Wielkopolskich witali prezydenta Dudę [WIDEO]

Atmosfera święta, poczty sztandarowe, dzieci z flagami Polski i burmistrz Obornik ze specjalnym przemówieniem. Wszystko to na przywitanie prezydenta Andrzeja Dudy. Nie wszyscy jednak przyjmowali go tak ciepło. 

Gwizdy, trąbienie można było usłyszeć podczas przywitania Andrzeja Dudy w Obornikach Wielkopolskich. Towarzyszyły prezydentowi nawet, gdy przemawiał. Słychać je dobrze w okolicznościowym materiale gminy Oborniki, zmontowanym już po wizycie, a także na nagraniu z oficjalnego profilu Kancelarii Prezydenta na Facebooku (zamieszczamy je poniżej).

 

Podczas spotkania Dudy z mieszkańcami panował chwilami naprawdę duży hałas. Jak relacjonuje "Głos Wielkopolski", okrzyki sympatyków prezydenta mieszały się z wołaniem "marionetka" oraz "Duda się nie udał".

Prezydent był w Obornikach Wielkopolskich w środę, gdy w Warszawie odbywał się "triumfalny przemarsz" Donalda Tuska. Burmistrz Tomasz Szrama nawiązał w przywitaniu Dudy do wyczekiwanej przez mieszkańców budowy drogi S11. Duda z kolei chwalił miasto ("czyste, ułożone"), mieszkańców, ich pracowitość. Mówił też o zmianach zachodzących w kraju, które - jak przewidywał - będą prowadzić do przestrzegania konstytucji. 

A TERAZ ZOBACZ: Tłumy witają Donalda Tuska. Jedni krzyczą: "Sto lat!", inni "Będziesz siedzieć!"

Więcej o: