Pierwszy sondaż prezydencki po "triumfalnym pochodzie" Tuska. Niemiła niespodzianka dla Dudy

Tusk pokonałby Dudę w II turze wyborów prezydenckich - wynika sondażu Instytutu Badań Poolster dla Super Expressu i Nowej TV, przeprowadzonym po ostatniej głośnej wizycie szefa Rady Europejskiej.

Chociaż wybory prezydenckie czekają nas dopiero w 2020 roku wiele osób już teraz zastanawia się, czy wystartuje w nich szef Rady Europejskiej, Donald Tusk. Po tym, jak ostatnio przyjechał do Polski na przesłuchanie w prokuraturze (był świadkiem w sprawie współpracy naszej Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską FSB), zwolennicy PiS okrzyknęli, że rozpoczął kampanię wyborczą.

Tym bardziej, że droga Tuska do prokuratury zmieniła się w pochód jego zwolenników. Odnotowała to też zagraniczna prasa. "Zamienił przesłuchanie w triumfalny pochód" - komentował chociażby niemiecki "Der Spiegel". 

ZOBACZ, JAK TO WYGLĄDAŁO NA ZDJĘCIACH >>>

Teraz Instytut Badań Poolster zapytał, na kogo głosowaliby Polacy, gdyby II tura wyborów prezydenckich odbyła się w tę niedzielę. 49 proc. badanych wybrała Tuska, 39 proc. Dudę. Sporo jest niezdecydowanych: aż 12 proc. 

Badanie przeprowadzono w dniach 20-21 kwietnia na próbie 1007 dorosłych Polaków.

A TERAZ ZOBACZ: Tłumy witają Donalda Tuska. Jedni krzyczą: "Sto lat!", inni "Będziesz siedzieć!"

Więcej o: