Zastępca Ziobry wychodzi na mównicę i zdradza plan. "Będziemy promowali podpaski elektroniczne" [WIDEO]

Podczas debaty w Senacie doszło do drobnej wpadki wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika. Zamiast o opaskach elektronicznych, polityk wspomniał o "podpaskach".

Senatorowie na dzisiejszym posiedzeniu dyskutowali m.in. o planowanych zmianach w kodeksie karnym. Na posiedzeniu był obecny poseł Solidarnej Polski i sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik.

Jeden z senatorów zaznaczył, że może dojść do zaostrzenia kar dotyczących niepłacenia alimentów. Minister Wójcik jednak stanowczo zaprzeczył.

- My nie zaostrzamy kar za przestępstwo niealimentacji. My tylko mówimy: zmieniamy art. 209 kodeksu karnego w taki sposób, żeby nie tworzył furtki do tego, by uciekać od płacenia - wyjaśniał polityk.

Chwilę później Michał Wójcik dodał: "Oczywiście mam nadzieję, że będziemy popularyzowali ideę stosowania dozoru elektronicznego, podpasek…". Na sali rozległ się śmiech i oklaski.

- Pasków, przepraszam… Pasków elektronicznych… - poprawił się minister. - Specjalnych pasków, które zakłada się w określonych miejscach. Tak, przepraszam. To był element humorystyczny. Dosyć długo odpowiadam państwu na pytania, więc… Zdarzają się takie lapsusy językowe. Ale to dobrze, to znaczy, że senatorowie mnie słuchają, bo trochę ożywiła się sala - dodał Wójcik.

Zobacz także: Tłumy witają Donalda Tuska. Jedni krzyczą: "Sto lat!", inni "Będziesz siedzieć!"

Więcej o: