Kolejny sondaż i wielka radość PO. "Wooow! Dziękujemy!" [NOWY SONDAŻ]

• 28 proc. PiS, 27 proc. PO, 12 proc. Kukiz'15, Nowoczesna 5 proc.• Takie są wyniki nowego sondażu Kantar Public - podała "Wyborcza"• To kolejny sondaż pokazujący wzrost notowań Platformy

W najnowszym sondażu Kantar Public (dawniej TNS) opisanego przez "Gazetę Wyborczą" PiS wyprzedza PO już tylko o 1 pkt. proc. To różnica w granicach błędu statystycznego - podkreśla "Wyborcza". I tak: 28 proc. ankietowanych głosowałoby na PiS, 27 proc. na PO, 12 proc. na Kukiz'15, 5 proc. na Nowoczesną. Do Sejmu nie dostałyby się: PSL (4 proc.), SLD (3 proc.), Razem i KORWiN (po 2 proc. głosów). "Wooow, coraz bliżej! Dziękujemy!" - skomentowała radośnie Platforma.

Dowiedz się więcej:

Jak zmieniło się poparcie dla partii?

W stosunku do marcowego sondażu poparcie dla PiS wzrosło o 1 pkt. proc., dla PO o 3 pkt. proc., dla Kukiza o 1 pkt proc., notowania Nowoczesnej spadły o 3 pkt. proc., PSL zyskało 1 punkt, SLD straciło 2, a Razem 1. Poparcie dla KORWiNa jest na tym samym poziomie co miesiąc wcześniej. Spadła liczba niezdecydowanych na kogo głosować - z 15 do 13 proc.

Jak wygląda rozkład głosów PiS i PO w innych sondażach?

Sondaże z marca, przeprowadzone po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej, pokazują niewielką przewagę PiS nad PO. W sondażu pracowni IBRIS dla "Rzeczpospolitej" PiS zanotowało 29 proc. poparcia. Druga w sondażu PO odnotowała skok poparcia aż o 10 pkt. proc., do 27 proc. Pracownia IPSOS dla OKO.press podała wyniki sondażu, gdzie chęć oddania głosu na PiS wyraziło 32 proc. pytanych, a na PO - 28 proc. (wzrost o 8 pkt. proc.). Sondaż Kantar Public dla Wyborczej wskazał 27 proc. dla PiS i 24 proc. dla PO (wzrost o 10 pkt proc.). W sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24, chęć głosowania na PiS wyraziło 29 proc. wyborców, a na Platformę 27 proc. (wzrost o 3 pkt. proc.). A jak wyglądały kwietniowe sondaże? Według sondażu dla Nowa TV oraz "Super Expressu" PiS mogłoby liczyć na 31 proc., a PO 26 proc. (wzrost o 6 pkt. proc.). Sondaż Kantar Public dla wPolityce.pl i "wSieci" to 35 proc. PiS i 26 proc. PO. Podobne wyniki podał później CBOS: 37 proc. dla PiS i 26 proc. dla PO (7 proc. więcej niż w poprzednim badaniu tej sondażowni). 

A TERAZ ZOBACZ: Misiewicz przed specjalną komisją PiS

Więcej o: