Wdowa po oficerze BOR: W filmie była pałeczka, którą kasujesz pamięć. Użyłabym jej

Pełne bólu i poruszające słowa Krystyny Łuczak-Surówki, wdowy po oficerze BOR Jacku Surówce, padły w "Pytaniu na śniadanie" na antenie TVP2.

Krystyna Łuczak-Surówka rozmawiała z Joanną Racewicz (dziennikarką, ale też wdową po oficerze BOR Pawle Janeczku).

- W ciągu dwóch dób zawalił mi się świat. Najpierw straciliśmy kolejną ciążę. Nie zdążyliśmy jeszcze o tym tak naprawdę porozmawiać. Pamiętam jak mu powiedziałam, żeby się nie martwił, bo nic gorszego mi się nie może już przytrafić. Długo sobie to wyrzucałam - wspominała w materiale "Pytania na śniadanie".

"Przez łzy zapytałam: co pan robi?"

- Boli mnie niezrozumienie ze strony społeczeństwa. Między innymi dlatego praktycznie nie chodzę na cmentarz. Zapłaciłam zbyt wysoką cenę za moją obecność tam. Do dzisiaj nie rozumiem, jak można kogoś nagabywać nad grobem. Jak ktoś kogoś traci, stoi nad grobem, ma swoją chwilę prywatności, nie podchodzimy do niego, nie zadajemy mu pytań. Mnie robiono zdjęcia, był pan, który szarpał mnie za rękę... Miałam jeszcze długie włosy, siedziałam po turecku przy tym kurhanie i zobaczyłam, że ktoś podchodzi, chce zrobić zdjęcie, więc schowałam się we włosach, musiałam się praktycznie położyć na tym grobie. Przez łzy zapytałam "co pan robi?", tam ludzie sobie robili sesje... Nawet nie chcę sobie tego przypominać, co tam przeżyłam. Dlatego to wycinam - mówiła Łuczak-Surówka.

 Wszyscy mamy dosyć. Jakbyś mnie zapytała o prezent marzeń... Jest taki stary film "Man in Black" i tam była pałeczka, którą naciskasz i kasujesz pamięć. Nacisnęłabym ją w ułamku sekundy, kasując wszystkim pamięć, łącznie z własną. Bo to jest za duża cena, to zainteresowanie. Mi przeszłość już nie wróci, a chciałabym żyć

- podsumowała wodowa po oficerze BOR. Jak mówiła, "tamtej dziewczyny już nie ma. Została tam w 2010-2011".  

Zbudowałam sobie alter-ego, jak Alicja w Krainie Czarów

- dodała Łuczak-Surówka.

SPRAWDŹ TEŻ KSIĄŻKĘ: "Anatomia katastrofy smoleńskiej. Ostatni lot PLF101" >>

A TERAZ ZOBACZ: 'Coraz bliżej prawdy'. Od 6 lat Jarosław Kaczyński powtarza to samo

Więcej o:
Komentarze (84)
Wdowa po oficerze BOR: W filmie była pałeczka, którą kasujesz pamięć. Użyłabym jej
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 38 razy 14

  Powtorze sie:

  Tysiace razy wieksza katastrofa, wg mnie, jest fakt, ze katastrofa samolotowa, stala sie powodem rozpadu panstwa i powodem dewastacji relacjii miedzynarodowych tego panstwa, jego pozycji w swiecie.

  Mielismy wszyscy okazje ogladac, jak reaguja kraje skandynawskie, Francja, Niemcy, Norwegia, Holandia, Australia etc... w obliczu katstrof samolotowych (innych...), badz atakow terrorystycznych.

  Wszedzie tam panowalo zespalanie sie i jednoczenie z najblizszymi ofiarom katastrofy w rozpaczy, zalu, zalobie, jawne zespalanie sie narodow i promieniowanie poczuciem przynaleznosci do tego narodu.

  Ale w tych krajach nie ma egzystujacych sekt, ktore paraja sie polityka.

  Tylko Polska sekta, wiedziona przez opetanago wlasna paranoja, megalomia lidera i porazonych jego syndromem przydupasow, zdolala przetransformowac zalobe na rozgrywki polityczne, splugawic i sprofanowac hold oddany przez narod oddany ofiarom, podzielic narod i zdewastowac wszelkie relacje dyplomacyje z sasiadami.

  Balwochwalstwo pomnikowe, filmowe, ksiazkowe, wystawowe, miesicznice i rocznice, parady, ekshumacje....

  Kult kaczyzmu smolenskiego!

  To daje spoczynek wieczny ofiarom, a wam spokoj sumienia i satysfakcje?

  Pozamiawiajacie sobie popiersia Lecha i swoich najblizszych i miejcie je na czolowych miejscach we wlasnych domach!

  Dajcie calej Polsce spokoj wreszcie z prywatna zaloba, ktora uczyniliscie kultem sitwy Kaczynskich, wymuszanym od 7-u lat na calym spoleczenstwie!

  Niezaleznie od tego, czy owo spoleczenstwo i czesc rodzin sobie tego zycza, czy nie!

 • podkarpacie55

  Oceniono 34 razy 14

  Mam swoje lata[ponad 60 lat]ciężko przeżyłem śmierć swoich najbliższych w tym śmierci nagłych, potrafię zrozumieć traumę ludzi którzy stracili najbliższych w tej smoleńskiej tragedii. Ci ludzie powinni zrozumieć ze obnoszeniem się swoimi przeżyciami po tylu latach gdy inni przeżywali bez takiej pomocy także finansowej swoim nieszczęściem jest niestosowne[używam najdelikatniejszego słowa jak znam] i dlatego wywołuje takie negatywne emocje.Przez te stałe przypominanie o tej tragedii dają do zrozumienia że są nadludzmi ,nadpolakami a pozostali którzy przeżywają stratę śmierci swoich najbliższych po tragediach lotniczych [m.in Cassy,lotników podczas święta niepodległości] zawalenia hali w Katowicach[podczasspotkania gołąbiarzy],śmierci ludzi podczas powodzi oraz wielu innych zapomnianych tragedii w Polsce to są inni gorsi ludzie.

 • Black Swan

  Oceniono 26 razy 12

  wymyśliłem godną lokalizację dla pomnika Lecha Kaczyńskiego... W Warszawie przy ul. Tamka jest pomnik Złotej Kaczki i nie bardzo wiadomo po co on powstał bo przecież Złota Kaczka to zła i wredna kobieta była niegodna upamiętnienia... Wypieprzmy więc Złotą Kaczkę a do fontanny wpuśćmy Złotego Kaczora i sprawę upamiętnienia będziemy mieli odfajkowaną... A jak przyjdzie czas to ta fontanna jest na tyle duża, ze pomieści postać i drugiego Złotego Kaczora...

 • kuba161048

  Oceniono 30 razy 10

  Karuzela BŁAZNÓW nakręciła tą hipokryzję żalu i bólu .

 • leszek.30

  Oceniono 46 razy 10

  Tak właśnie wygląda "żałoba" w/g psychopatów z sekty smoleńskiej..!

  Okazuje się że choroba psychiczna zwana "Zespołem Macierewicza" {nazwa pochodzi od pierwszego, zdiagnozowanego pacjenta} jest nie do uleczenia..! Pacjenci, cierpiący na tę chorobę, umierają jako kompletni kretyni..!
  Wystarczy obserwować zachowanie ; Macierewicza, Pawłowicz, Kaczyńskiego, Pięty , Berczyńskiego , Brudzińskiego...itd..itp.

 • adin_null_adin

  Oceniono 14 razy 8

  Pałeczka z "Facetów w czerni"?
  Pół narodu i tak wciąż pod wpływem reklamy "Kaszpirowskiego"
  Cóż, majstersztyk.

 • pyosalpinx

  Oceniono 35 razy 7

  moze w takim dniu po prostu lepiej milczec...niz snuc farmazony ze "prawda juz blisko"

 • stefan-50

  Oceniono 18 razy 6

  Szanowny Panie Prezesie Kaczyński i wyznawcy Smoleńskiego kultu. Nie Wy zbliżacie się do prawdy, to prawda zbliża się do Was. Powoli ale skutecznie. Z tego kłamstwa które serwujecie społeczeństwu nie zostanie nic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX