Dariusz Joński odchodzi z SLD. Wpływ na jego decyzję miało zachowanie radnych Sojuszu

Były wiceprezydent Łodzi, były poseł oraz były rzecznik SLD Dariusz Joński ogłosił, że odchodzi Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Bezpośredni wpływ na jego decyzję miało zachowanie łódzkich radnych SLD ws. bezpłatnych przejazdów dzieci do szkół.

"Odchodzę z SLD po decyzji łódzkich radnych tej formacji o odrzuceniu obywatelskiego projektu uchwały dzieciaki bez biletów" - napisał na Twitterze  Dariusz Joński.

Kilka dni temu Barbara Nowacka z niedowierzaniem dzieliła się wpisem Jońskiego po decyzji radnych. "Inwestycja w młodzież, w ekologię i promocja transport. publ odrzucona przez radnych w Łodzi. Przeciw projektowi też #SLD. Lewica, serio?" - pisała Nowacka.

Inicjatywa "Dzieciaki bez biletów" to pomysł stowarzyszenia Inicjatywa Polska. Jego działacze złożyli obywatelski projekt, który zakładał bezpłatną komunikację miejską dla uczniów szkół podstawowych w Łodzi. Po projektem w ciągu trzech miesięcy podpisało się blisko 3,5 tys. mieszkańców. Niestety entuzjazmu do uchwały nie wykazali łódzcy radni, w tym m.in. z SLD. Projekt zostało odrzucony.

Jak przypomina dziennik "Rzeczpospolita", Joński był związany z SLD od 2000 roku. Był łódzkim radnym i wiceprezydentem miasta. W polityce krajowej Joński znalazł się w 2011 roku, gdy wszedł do Sejmu z ramienia SLD. Został rzecznikiem prasowym partii, a w 2015 roku wiceprzewodniczącym całego ugrupowania.

Jak wynika z ostatnich sondaży, Sojusz Lewicy Demokratyczniej miałby szanse ponownie znaleźć się w Sejmie.