Nowy spot PiS. Politycy PO o "nierealnych obietnicach", a rządzący: Pokazaliśmy, że można

W nowym spocie PiS najpierw widzimy krytykujących obietnice partii rządzącej polityków PO. Potem zaś czytamy, ile jednak udało się zrobić w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Beata Szydło mówi: Myśmy was słuchali i usłyszeliśmy, co do nas mówicie.

PiS opublikowało nowy spot, w którym opisuje swoje sukcesy po półtora roku rządów. "Można? Można!" - pisze na Facebooku.

Nowy spot rozpoczyna się od pokazanych w czarno-białych barwach polityków PO, którzy wypowiadają się w mediach (głównie TVN24 i Radio TOK FM) o PiS.

"PiS jest zakładnikiem nierealnych obietnic wyborczych", "na te obietnice pieniędzy nie ma", "prowadzenie Polski w ten kanał grecki", "nie będzie tych pieniędzy w roku 2017, roku 2018", "to jest najgłupszy sposób wydania publicznych pieniędzy". Tak mówią Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz, Jacek Rostowski czy Bronisław Komorowski. Co ciekawe, nie ma Donalda Tuska.

"Dotrzymujemy słowa. Służymy Polakom"

Potem pojawia się kolor, piękne krajobrazy, a zza kadru odzywa się Beata Szydło. - I myśmy was słuchali i usłyszeliśmy, co do nas mówicie - mówi premier. "Pokazaliśmy, że można" - czytamy. I możemy zobaczyć, co - zdaniem rządzących - się udało. To m.in. programy Dobra Szkoła, Mieszkanie+ i Rodzina 500+, niskie bezrobocie czy spadek ubóstwa wśród dzieci.

- W ciągu 12 miesięcy zrealizowaliśmy projekty, o których mówiłam w czasie swojego expose rok temu. Rodzina, rozwój, bezpieczeństwo. To są trzy filary, które każdego dnia naszej pracy wypełniały się kolejnymi realizowanymi zobowiązaniami - mówi Szydło. - Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest po to, żeby służyć Polakom - podkreśla. "Dotrzymujemy słowa. Służymy Polakom" - pojawia się na końcu filmu.

A TERAZ ZOBACZ: Jak PiS traci poparcie w sondażach

Więcej o: