Radna z PO może trafić przed sąd. Za wpis o żołnierzach wyklętych

Po doniesieniu byłych radnych PiS prokuratura zajęła się wpisem częstochowskiej radnej Jolanty Urbańskiej. Krytykowała w nim żołnierzy wyklętych.

Radna PO z Częstochowy Jolanta Urbańska krytykowała na swoim profilu na Facebooku żołnierzy wyklętych. Tuż przed 1 marca (Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych) zamieściła grafikę, w której napisano, iż "liczba ofiar żołnierzy wyklętych to 5 tys. cywili, w tym 187 dzieci poniżej 14-ego roku życia". 

To oburzyło byłych radnych PiS. Artur Sokołowski i Krzysztof Janus złożyli więc zawiadomienie do prokuratury, w którym zarzucili radnej m.in. używanie „mowy nienawiści” - opisuje częstochowska "Gazeta Wyborcza". Ich zdaniem działanie radnej miało „znamiona świadomej prowokacji politycznej skierowanej przeciwko częstochowskiej prawicy i miało na celu wywołanie zamieszek oraz niepokojów podczas uroczystej demonstracji”

– Dochodzenie zostało wszczęte – potwierdził dziennikarzom Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Nie postawiono na razie żadnych zarzutów. Ewentualny oskarżenie miałoby dotyczyć publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. 

Więcej o sprawie przeczytasz na czestochowa.wyborcza.pl.

A TERAZ ZOBACZ:  Celna riposta Węglarczyka w TVP