"Doszło do fałszerstwa. Mamy ekspertyzy". Waszczykowski podważa wybór Tuska

- Mamy ekspertyzy mówiące o tym, że Tusk został wybrany w sposób, który można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego - mówił w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 szef MSZ Witold Waszczykowski.

Prowadzący "Jeden na Jeden" w TVN24 Bogdan Rymanowski w trakcie rozmowy z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim odniósł się do spadającego poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości, na które wskazują trzy ostatnie sondaże. Dziennikarz stwierdził, że spadki pojawiły się po wyborze Donalda Tuska na szefa RE i nieudanej akcji PiS z wysunięciem kandydatury Jacka Saryusza-Wolskiego.

"Murzyńskość", "rowerzyści i wegetarianie" czy "ajatollah Rzepliński". Wszystkie wpadki ministra Waszczykowskiego. ZOBACZ WIĘCEJ>>>

Witold Waszczykowski stwierdził, że kandydatura Saryusza-Wolskiego była konieczna, "żeby pokazać błędy, dwoistość i dwulicowość Unii Europejskiej".

Waszczykowski: Doszło do fałszerstwa

- I pokazaliśmy, że nie było głosowania nad Tuskiem. Zapytano, kto jest przeciw, nie było pytania, kto jest za, kto się wstrzymał. Nie jest prawdą, że przegraliśmy 27 do 1. Wykazaliśmy na tym pseudogłosowaniu, że mamy do czynienia z podwójnymi standardami - mówił Waszczykowski.

- Doszło do fałszerstwa. Mamy ekspertyzy mówiące o tym, że Tusk został wybrany w sposób, który można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego. I będę przedstawiał te ekspertyzy pani premier, zależy to od rządu, że warta jest skórka wyprawki - stwierdził szef MSZ.

Jak mówił Waszczykowski, fałszerstwa miały polegać na tym, że "nie dopuszczono kandydata polskiego, nie zastosowano procedury głosowania". - Zapytano tylko, kto jest przeciw, już nie padło pytanie, kto jest za, kto się wstrzymał. W czasie obrad Rady Europejskiej równoległe tworzono zmianę prawa na temat przyjmowania konkluzji - twierdził polityk.

- Zasugeruje pan, żeby podważyć ten wybór? - zapytał Rymanowski. - Zastanowimy się nad tym, dlatego, że nie wiadomo, czy jest to warte. Znaczenie tego wyboru jest mniej istotne, ranga tej pozycji jest nieduża - odpowiedział Waszczykowski.

Zobacz także: B. Szydło: Donald Tusk nie był kandydatem polskiego rządu

B. Szydło: Donald Tusk nie był kandydatem polskiego rządu

Komentarze (666)
"Doszło do fałszerstwa. Mamy ekspertyzy". Waszczykowski podważa wybór Tuska
Zaloguj się
 • captain_planet

  Oceniono 141 razy 109

  Fachowiec od przekraczania granic absurdu. Czego to człowiek nie zrobi dla władzy...

 • kac

  Oceniono 91 razy 89

  Taaa, chyba we wszechświecie równoległym, w którym mentalnie utknęli politycy PiS.

 • fakiba

  Oceniono 110 razy 78

  Pewnie te ekspertyzy to Waszczykowskiemu robili "światowej klasy eksperci" od Antka

 • lupo_mercuri

  Oceniono 96 razy 66

  Panie Waszczykowski, popie-rdo-liło Ciebie? Dlaczego nasz Rząd działa na niekorzyść Polski i społeczeństwa. Za to jest odpowiedzialność karna bez względu na immunitety.

 • chi-neng

  Oceniono 80 razy 46

  A oni nie koncza i NIE skoncza !
  Nie daja sie!
  JK nie moze strawic i przezyc!
  Zapewne tanczy kaczy taniec na stole domowym, jak w Sejmie, lomoczac kaczymi lapami i krzyczac "zewneterzna partia mnie pokonala" wynikiem 27 :1!

  Tego afrontu nigdy nie wybacze i nie bede tolerowal!
  Ja to zmienie!
  Ja, Jaroslaw z sitwy Kaczynskich zmienie ten wynik, nawet kosztem podpalenie juz nie tylko Polski ale calej Unii Europejskiej!

 • mama-bacha

  Oceniono 59 razy 43

  Jezuuuuuuuuuuuu..... No ile razy można udowadniać,że jest się skończonym idiotą ?! Panie Waszczykowski, już wszyscy w całej Europie,nie tylko w Polsce wiedzą,ą ma pan nierówno pod sufitem,więc nie musisz się człowieku dalej wysilać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX