Jest sondaż prezydencki: W drugiej turze wyborów Tusk wygrałby z Dudą

• Tusk minimalnie pokonałby Dudę w drugiej turze wyborów prezydenckich
• Wg sondażu IPSOS dla Oko.press uzyskałby 50,1 proc., a Duda 49,9 proc.
• Magierowski: Tusk ma swoje momentum, jest bohaterem ostatnich wydarzeń

Oko.press zleciło IPSOS sondaż, w którym w drugiej turze wyborów prezydenckich w szranki stanęłyby pary: Andrzej Duda i Donald Tusk, Duda i Robert Biedroń oraz Duda i Paweł Kukiz. Gdyby do boju stanęli Duda i przewodniczący Rady Europejskiej, ten drugi zwyciężyłby minimalnie, dostałby 50,1 proc. głosów wobec 49,9 proc. Dudy. W pozostałych parach wygraną cieszyłby się obecnie urzędujący prezydent.

Według Oko.press, "taki wynik to kolejny dowód, że siły 'dobrej zmiany' powoli wyczerpują się, zwłaszcza po spektakularnej porażce PiS na brukselskim szczycie. Eurosceptycyzm PiS jest obecnie odrzucany przez znaczącą większość społeczeństwa, co może podważać także pozycję Dudy".

- Tusk ma, jak mówią Amerykanie, swoje momentum, jest bohaterem ostatnich wydarzeń medialnych - tak w "Faktach" TVN wysoki wynik przewodniczącego RE tłumaczył Marek Magierowski, dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Sondaż IPSOS dla OKO.press przeprowadzono w dniach 17-19 marca metodą CATI (telefonicznie) na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1001 osób.

A TERAZ ZOBACZ: Mocne przemówienie Tuska na szczycie UE