PO: posłowie ukarani za grudniowy protest w Sejmie

• PO: nasi posłowie ukarani finansowo za grudniowy protest w Sejmie• Posłowie protestowali wówczas na sali plenarnej• Opowiadali się za wolnością mediów i sprzeciwiali działaniom PiS

Prezydium Sejmu na wniosek marszałka Kuchcińskiego ukarało finansowo posłów PO, m.in. Sławomira Nitrasa i Jana Grabca, za grudniowy protest - podała Platforma. Traktujemy to jako próbę zakneblowania ust opozycji - komentuje PO. Platforma zapowiedziała zaskarżenie kary "wszystkimi sposobami". Posłowie nie wiedzieli jeszcze, jakiej wysokości są kary. 

Dowiedz się więcej:

Dlaczego doszło do kryzysu w Sejmie?

16 grudnia posłowie opozycji - PO i Nowoczesnej - rozpoczęli na sali plenarnej Sejmu protest przeciwko wykluczeniu z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec zmian w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie. Marszałek Marek Kuchciński ogłosił wówczas przerwę w obradach i wznowił je w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r. Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne m.in. z powodu braku kworum. Nowoczesna zrezygnowała z okupowania sali plenarnej, PO kontynuuje protest.

A TERAZ ZOBACZ: Celna riposta Węglarczyka w TVP

Więcej o: