PiS z zaledwie dwupunktową przewagą nad PO. Najnowszy sondaż IBRiS dla "Rz"

29 proc. poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości, 27 proc. dla Platformy Obywatelskiej - takie są wyniki najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad opozycją maleje - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Gdyby wybory odbywały się teraz, wygrałby je PiS z wynikiem 29 proc. (o 5 punktów procentowych mniej niż w poprzednim sondażu). Tuż za partią Jarosława Kaczyńskiego znalazłaby się Platforma Obywatelska z 27-procentowym poparciem (wzrost o 10 punktów).

Trzecie miejsce należałoby do Nowoczesnej, która mogłaby liczyć na 9 proc. (bez zmian). Kukiz'15 odnotował 8 proc. poparcia (mniej o 2 punkty). Do Sejmu weszłyby też PSL (6 proc.), SLD i Partia Razem (po 5 proc.).

Sondaż był przeprowadzony w dniach 16-17 marca na próbie 1100 osób.

"To pierwsze zachwianie po 2015 roku. Bardzo widoczne. Czy okaże się początkiem tendencji? Na to trzeba poczekać" - skomentował na Twitterze publicysta Waldemar Kuczyński. "Prezes wróżył spadek notowań. I znów miał rację..." - napisał dziennikarz Konrad Piasecki.

A TERAZ ZOBACZ: Kaczyński w Sejmie: " Wy kompromitujecie Polskę!"

Komentarze (1139)
PiS z zaledwie dwupunktową przewagą nad PO. Najnowszy sondaż IBRiS dla "Rz"
Zaloguj się
 • elsu

  Oceniono 223 razy 199

  Sondaże sondażami...

  Ale miło popatrzeć, ze wyborcy PIS zaczynają dopuszczać do świadomości, że ich partia traktuje ich jak idiotów, którzy łykną wszystko zapakowane w pseudo-narodowy PR.

  Cyrk ostatniego miesiąca to wybitne przegięcie pały w tej materii.

 • tomtg123

  Oceniono 205 razy 191

  To jeszcze nie jest PO-PiS : 27-1 , ale kierunek jest oczywisty i sumie słuszny..
  I to nie PO wygrywa, tylko to PiS przegrywa.
  PO jak rządziła miała swoje wady, ale takiego syfu jak PiS narobił, to Polska nie widziała od czasów Władysława Gomułki.
  Po prostu wstyd mieć taki rząd i taką partie rządzącą. Rządzi PiS, a Polakom wstyd.

 • onuce-precz

  Oceniono 157 razy 145

  no cóż, wynik 27:1 poszedł w świat.
  pójdę specjalnie na moje drugie w życiu wybory tylko po to by urwać pisowcom jeden głos a zagłosuje na druga partie w opozycji do pisu /bron boże kukiz/.

 • konigin

  Oceniono 123 razy 115

  Pozwolmy pisszambonurkom mowic, a prezesowi dzialac i mamy ich z glowy. Zostanie im tylko ten 18% ciemny lud, ktory wszystko kupi. Alleluja i od tylu !

 • polka_jakich_wiele

  Oceniono 118 razy 104

  Wreszcie. Co prawda to sie jeszcze pewno nieco zmieni, ale jest już znakiem początku rozkładu IV RP.

 • Paul Tomas

  Oceniono 120 razy 100

  Nareszcie zaczyna do ludzi docierac ten ogrom zniszczen spowodowany rządami PiS, oby tylko przełożyło się to na frekwencję wyborczą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX