Szydło z nagrodą "wprowadzenie w życie Nauki Kościoła". Obok doktora Chazana i Radia Maryja

W budynku Ministerstwa Rozwoju odbyła się gala "Prawda-Krzyż-Wyzwolenie". Po raz pierwszy wręczono na niej wyróżnienia dla osób realizujących idee założyciela Ruchu Światło-Życie.

Jak podaje "Gość Niedzielny", uroczystość otworzył minister Henryk Kowalczyk. Podkreślał w wystąpieniu, że "powinno być czymś normalnym, że tego typu gale odbywają się w rządowych gmachach". - Instytucje rządowe służą dobru, a Ruch Światło-Życie jest samym dobrem - powiedział. 

Podczas gali wręczono statuetki "Prawda-Krzyż-Wyzwolenie”. Otrzymały je osoby i instytucje realizujących idee ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Oazy (Ruchu Światło-Życie).

Laureatami nagrody zostali m.in:

  • Premier Beata Szydło - za "wprowadzenie w życie narodu Katolickiej Nauki Społecznej Kościoła, zwłaszcza w zakresie wspierania rodzin"
  • Radio Maryja - za "wieloletnie wspieranie idei Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i propagowanie Ruchu Światło-Życie"
  • Prof. Bogdan Chazan - za "niezłomną obronę życia nienarodzonych"

Nagrodę dostała także grupa "Odwaga” - za "pomoc duchową i terapeutyczną osobom o niechcianych skłonnościach seksualnych oraz ich rodzinom". Grupa prowadzi w Lublinie "terapię", mającą "wyleczyć" osoby homoseksualne z "niechcianych skłonności". Zdaniem naukowców nie można "wyleczyć się" z orientacji seksualnej. Tego typu praktyki ocenia się jako nieskuteczne i nieetyczne.

Cywilizacja śmierci

Premier Szydło nie była na gali, a statuetkę w jej imieniu odebrał minister Henryk Kowalczyk. Odczytał on list od premier. Na gali odczytano także skierowany do gości list prezydenta Andrzeja Dudy.

Ruch Światło-Życie był jedną z organizacji, które wymieniono w opublikowanym przez MSZ przewodniku Światowych Dni Młodzieży. Organizacje te - zdaniem autorów publikacji - "na wezwanie papieża przeciwstawiły się cywilizacji śmierci".

Więcej o: