Rydzyk w pełnej krasie. Atakuje opozycję: Boże, jak to kłamie, jak to kłamie

O. Rydzyk w programie TV Trwam dał upust swoim niepochlebnym opiniom o opozycji. - Jak oni kłamią. Jak to kłamie - mówił.

Dyrektor Radia Maryja nigdy nie krył się ze swoimi politycznymi poglądami. Przyzwyczaił też do ostrego tonu, w którym epitety biorą górę nad merytorycznymi argumentami.

Tym razem redemptorysta postanowił ostrzec widzów Telewizji Trwam przed politykami opozycji. - Żebyście się tylko nie dali skazić tym złem idącym z różnych stron - stwierdził na antenie Rydzyk. A dalej brnął:

Bo to też jest zaraźliwe. Te układy, te partie... No, przecież to jest obrzydliwe. Jak oni kłamią! Ten PSL, Platforma czy ta Nowoczesna. Boże, jak to kłamie, jak to kłamie 

Redemptorysta, który otwarcie wspiera PiS, niejednokrotnie otrzymywał zastrzyki finansowe od obecnego rządu. Duchowny - i jego fundacje - dostał już ponad 27 mln zł, z czego lwia część to środki z ugody między Fundacją Lux Veritatis a NFOŚiGW.

CZYTAJ TEŻ: "Wprost" o ogromnym majątku o. Rydzyka. Ten oburzony: Oszczerstwo na oszczerstwie

Fundacja otrzymała również 200 tys. zł od MSZ jako nagrodę w konkursie "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016". Kontrowersje w tym wypadku wzbudził fakt, że w ostatniej chwili zmieniono regulamin konkursu.

Jeszcze w lutym swoje poparcie dla Rydzyka wyraził w liście otwartym minister środowiska w rządzie Beaty Szydło, Jan Szyszko. Napisał wówczas m.in., że dyrektor Radia Maryja "broni własności polskiej ziemi" i "otwarcie zwalcza lewackie ideologie rodzaju 'gender'".

A TERAZ ZOBACZ: Kaczyński w Sejmie: " Wy kompromitujecie Polskę!"

Więcej o: