Olejnik pyta Kempę, czy Donald Tusk jest dobrze wychowany. "Szczerze? Powiem jak kobieta kobiecie"

W rozmowie z Moniką Olejnik Beata Kempa zdradziła, co nie podoba jej się w zachowaniu Donalda Tuska. Takiej odpowiedzi chyba nikt się nie spodziewał.

Jednym z tematów poruszonych w "Kropce nad i" w TVN24 był wybór szefa Rady Europejskiej. - Czy pani premier będzie utrzymywała kontakty z Donaldem Tuskiem? - chciała wiedzieć Monika Olejnik. - Pani premier Beata Szydło jest przede wszystkim osobą bardzo dobrze wychowaną z domu, to jest rzadkość w polityce - zaczęła tłumaczyć Beata Kempa.

- A Donald Tusk jest dobrze wychowany, czy źle? - przerwała prowadząca. - Szczerze? Nie podoba mi się jedno, powiem jak kobieta kobiecie. Bardzo często idąc trzyma rękę w kieszeni. Przepraszam, ale zwracam na to uwagę, to jest taka nonszalancja - śmiała się szefowa Kancelarii Premiera.

- Może to tak z europejska, może Polakiem już mniej się czuje - oceniła Kempa. Jak dodała - tym razem już na poważnie - że premier w Brukseli "będzie twardo zabiegała o sprawy kraju, i żeby w Europie nie było Polski dwóch prędkości".

Wybór Tuska na szefa RE

9 marca Donald Tusk został ponownie wybrany na szczycie UE na szefa Rady Europejskiej. W trakcie szczytu w Brukseli odbyło się głosowanie, w którym przeciwna jego wyborowi Tuska była tylko premier Szydło; wszyscy pozostali unijni przywódcy poparli dotychczasowego szefa RE. Wcześniej Polska zgłosiła swojego kandydata, byłego członka PO Jacka Saryusza-Wolskiego.

Zgodnie z traktatem przewodniczący Rady Europejskiej wybierany jest kwalifikowaną większością głosów. Tusk będzie szefem Rady Europejskiej przez kolejne 2,5 roku, do roku 2019. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

A TERAZ ZOBACZ: Politycy PiS oceniają "niemieckość" Donalda Tuska. I nie jest to nowa narracja

Politycy PiS oceniają "niemieckość" Donalda Tuska. I nie jest to narracja nowa

Więcej o: