"Tak kończą zakompleksieni amatorzy, piewcy nienawiści". Komentarze po wyborze Tuska

Donald Tusk został wybrany na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej. Zwycięstwo Polaka szeroko komentują na Twitterze politycy i dziennikarze.

Donald Tusk przez kolejne 2,5 roku będzie przewodniczącym Rady Europejskiej i to wbrew sprzeciwom polskiego rządu, który usiłował forsować kandydaturę europosła Jacka Saryusz-Wolskiego. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Zwycięstwo Polaka jest szeroko komentowane na Twitterze przez polityków i dziennikarzy, którzy wskazują na sromotną przegraną Prawa i Sprawiedliwości, usiłującego zablokować kandydaturę Tuska.

Gratulacje złożył Tuskowi też Joseph Daul, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej. "Europa potrzebuje jego kierownictwa, poświęcenia i entuzjazmu" - napisał Daul.

"Habemus Presidentum" - napisał Xavier Bettel, premier Luksemburga.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz przypomniała słowa Jarosława Kaczyńskiego, który jeszcze 2,5 roku temu popierał kandydaturę Tuska na szefa Rady Europejskiej. "Mówisz i masz" - zażartowała prezydent stolicy.

Nie brakowało jednak i głosów krytycznych, szczególnie ze strony polityków PiS, którzy wyrażają niezadowolenie z powodu wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.