"Stał się symbolem upadku polskiej polityki". Tak piszą o Misiewiczu za granicą. I pokazują "Ucho prezesa"

"Nazwisko Misiewicz stało się symbolem upadku polskiej polityki" - to tytuł artykułu na temat rządów PiS, który ukazał się w czeskim portalu Aktualne.cz.

Nieczęsto zdarza się, żeby zagraniczne media poświęcały cały artykuł polskiemu politykowi. A taki pojawił się właśnie w czeskim portalu społeczno-politycznym Aktualne.cz. I, delikatnie mówiąc, nie jest zbyt pochlebny. 

"Nazwisko Misiewicz stało się symbolem upadku polskiej polityki" - czytamy już w tytule tekstu. Dalej portal wspomina m.in. o tym, jak żołnierze salutowali przed Bartłomiejem Misiewiczem i określali go mianem "ministra".

Przypomnijmy, taka sytuacja zdarzyła się co najmniej dwukrotnie - podczas obchodów 96. rocznicy bitwy pod Sarnową Górą oraz w trakcie święta 1. Batalionu Czołgów im. płk. Józefa Koczwary w Żurawicy. 

ZOBACZ TEŻ: Kapral z Żurawicy pokazał, jak witać się z Misiewiczem. Tylko on się wyłamał

Bartłomiej Misiewicz na święcie 1. Batalionu czołgówBartłomiej Misiewicz na święcie 1. Batalionu czołgów youtube.com/TVvoja ZIEMIA PRZEMYSKA

Aktualne.cz skrupulatnie opisał karierę polityczną rzecznika MON. W artykule napisano, jak wspinał się po szczeblach kariery, zanim został  "prawą ręką szefa MON - Antoniego Macierewicza". Czytamy też, że Misiewicz:

Pracował w aptece i teraz stał się postrachem generałów

Zdaniem portalu, zachowanie Misiewicza "przypomina to 'polskie', pompatyczne, z końca XVIII wieku". W tekście umieszczono również informację o bijącej rekordy popularności satyrycznej serii Roberta Górskiego "Ucho prezesa" ("Ucho predsedy"), w której kabareciarz w humorystyczny sposób pokazuje najbliższe otoczenie Jarosława Kaczyńskiego. 

Więcej o:
Komentarze (208)
"Stał się symbolem upadku polskiej polityki". Tak piszą o Misiewiczu za granicą. I pokazują "Ucho prezesa"
Zaloguj się
 • dyktator_bolandy

  Oceniono 70 razy 50

  Czesi to heretycy i ateiści, oni nie maja moralnego prawa pouczać katolickiego narodu, odpowie maciorka

 • tetradrachma

  Oceniono 49 razy 37

  Misiewicz, to tylko mały (na aptekarskiej wadze zmierzony) incydent. Cała prawda o upadku Polski tkwi w SUVERENIE, którym manipuluje polski KK i jego twór ....PiS !

 • zdybka

  Oceniono 36 razy 36

  I znowu Misiewicz na pierwszych stronach, a Jarek nadal milczy.
  Bo uwierze w plotki, ktore faktycznie moga nie byc plotkami.

 • leszek.30

  Oceniono 38 razy 34

  Macierewicz, lansując swojego chłopaczka, pokazał Kaczyńskiemu i Dudzie, jak mało znaczą , że tak naprawdę mają gó... do powiedzenia..!

 • dziadekjam

  Oceniono 42 razy 34

  "Nazwisko Misiewicz stało się symbolem upadku polskiej polityki" - to tytuł artykułu na temat rządów PiS, który ukazał się w czeskim portalu Aktualne.cz."
  ===================================================================
  Ano tak to już jest, że jedno goowno w studni czyni wodę niezdatną do picia...

 • lottare21

  Oceniono 35 razy 33

  Inteligentny, dobrze wychowany i z dużym doświadczeniem w sprawach obronności młody człowiek. Mąż stanu. Może premier bądź prezydent w przyszłości. Protegowany ojca Rydzyka..Czesi go nam zazdroszczą. Mały zawistny naród..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX