"Stał się symbolem upadku polskiej polityki". Tak piszą o Misiewiczu za granicą. I pokazują "Ucho prezesa"

"Nazwisko Misiewicz stało się symbolem upadku polskiej polityki" - to tytuł artykułu na temat rządów PiS, który ukazał się w czeskim portalu Aktualne.cz.

Nieczęsto zdarza się, żeby zagraniczne media poświęcały cały artykuł polskiemu politykowi. A taki pojawił się właśnie w czeskim portalu społeczno-politycznym Aktualne.cz. I, delikatnie mówiąc, nie jest zbyt pochlebny. 

"Nazwisko Misiewicz stało się symbolem upadku polskiej polityki" - czytamy już w tytule tekstu. Dalej portal wspomina m.in. o tym, jak żołnierze salutowali przed Bartłomiejem Misiewiczem i określali go mianem "ministra".

Przypomnijmy, taka sytuacja zdarzyła się co najmniej dwukrotnie - podczas obchodów 96. rocznicy bitwy pod Sarnową Górą oraz w trakcie święta 1. Batalionu Czołgów im. płk. Józefa Koczwary w Żurawicy. 

ZOBACZ TEŻ: Kapral z Żurawicy pokazał, jak witać się z Misiewiczem. Tylko on się wyłamał

Bartłomiej Misiewicz na święcie 1. Batalionu czołgówBartłomiej Misiewicz na święcie 1. Batalionu czołgów youtube.com/TVvoja ZIEMIA PRZEMYSKA

Aktualne.cz skrupulatnie opisał karierę polityczną rzecznika MON. W artykule napisano, jak wspinał się po szczeblach kariery, zanim został  "prawą ręką szefa MON - Antoniego Macierewicza". Czytamy też, że Misiewicz:

Pracował w aptece i teraz stał się postrachem generałów

Zdaniem portalu, zachowanie Misiewicza "przypomina to 'polskie', pompatyczne, z końca XVIII wieku". W tekście umieszczono również informację o bijącej rekordy popularności satyrycznej serii Roberta Górskiego "Ucho prezesa" ("Ucho predsedy"), w której kabareciarz w humorystyczny sposób pokazuje najbliższe otoczenie Jarosława Kaczyńskiego. 

Więcej o: