Dziennikarz pyta posła PiS o sędziego TK, na którego głosował. Żalek nie znał nawet nazwiska

Reporter TVN24 zapytał posła PiS Jacka Żalka o nowego sędziego TK, pod którego kandydaturą pojawił się jego podpis. Okazało się, że już samo pytanie o nazwisko sędziego było problematyczne.

Trybunał Konstytucyjny wybrał w piątek nowego sędziego - Grzegorz Jędrejek zastąpił sędziego Andrzeja Wróbla, który zrezygnował z pełnienia swojej funkcji. Kandydaturę Jędrejki poparli posłowie PiS, w tym Jacek Żalek. Okazuje się jednak, że polityk nie ma pojęcia na kogo zagłosował.

Trudne pytania

Dziennikarz TVN24 zapytał Żalka o zalety kandydata. Poseł PiS przyznał, że nie opiniował sędziego, ale że uważa go za wybitnego prawnika. "A z jakiego uniwersytetu?" - chciał wiedzieć reporter. Poseł nie wiedział. "Jaką ma specjalizację?" - drążył, jednak i to pytanie pozostało bez odpowiedzi. "A jak się nazywa kandydat?" - zapytał w końcu.

Bawi się pan w dziennikarza, a nie w poważnego reportera - skwitował pytania Jacek Żalek.

Krótka ściąga: kim jest sędzia Grzegorz Jędrejek?

Dr. hab. nauk prawnych Grzegorz Jędrejek jest autorem 200 publikacji z zakresu prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa pracy i historii prawa. Od 2005 roku jest zatrudniony na Wydziale Prawa i Administracji UKSW. Od 2012 r. jest profesorem nadzwyczajnym w UKSW i kierownikiem Katedry Postępowania Cywilnego. Od 2003 roku jest zatrudniony w Sądzie Najwyższym. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

A TERAZ ZOBACZ: Kaczyński w Sejmie: "Jesteśmy ludzkimi panami"

Więcej o: