PO publikuje film kierowcy i uderza w PiS. Będzie z tego polityczna burza

PO ogłasza akcję publikowania nagrań z członkami rządu. Pierwszym filmikiem uderza w Antoniego Macierewicza.

- Obnażymy arogancję władzy w #państwoPiS - zapowiada Platforma Obywatelska i prosi o przesyłanie film nagrań pokazujących zachowanie polityków, jak piszą "PANÓW z rządu" (to nawiązanie do wczorajszej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego). Jako zapowiedź swojego cyklu PO publikuje nagranie i oskarża: "Oto film, który pokazuje jak żołnierze Żandarmerii Wojskowej wstrzymują ruch, aby Antoni Macierewicz przeszedł środkiem ulicy. 50 metrów dalej jest przejście dla pieszych".

"Nigdy dotąd żaden Minister Obrony Narodowej nie traktował żołnierzy w taki sposób. Absolutnie oburzające. Nie mieści nam się to w głowie - i nie tylko nam, bo ten film otrzymaliśmy z prośbą o udostępnienie" - pisze PO na swoim Facebooku. 

Widać, że nagranie zrobiono na Belwederskiej, z kamery samochodowej w cieplejszej porze roku. Twarze osób, które przechodzą przez ulicę nie są na tyle wyraźne, by je rozpoznać.

- Nie mogą się przejść po pasach, wybrańcy narodu? - pyta mężczyzna, którego słychać na nagraniu.

- Macierewicz... - dodaje kobieta. 

Na Twitterze komentują sprawę politycy PO. - Życie codzienne Antoniego Macierewicza w państwie panów z PiS. Hit! - napisał Tomasz Siemoniak. - Jak to było...wszyscy są równi ale niektórzy równiejsi? - pyta Borys Budka. Nagranie podał dalej także profil KOD. Politycy PiS-u na razie nie zabrali głosu w sprawie akcji opozycji.

A TERAZ ZOBACZ: "Jesteśmy ludzkimi panami". Kaczyński w Sejmie do opozycji

Więcej o: