"Ja dzisiaj przyglądałem się polskiemu niebu i nie widziałem śmigłowców". Spięcie w TVP Info

- Z jednej strony mieliśmy mieć 50 śmigłowców, mamy mieć 16, na razie mamy zero - wyliczał w TVP Info Cezary Tomczyk, który wraz z Arturem Soboniem komentował kolejną decyzję MON o przetargu.

Cezary Tomczyk z PO spotkał się z Arturem Soboniem z PiS w programie "Gość Wiadomości". Głównym tematem ich rozmowy był przetarg na 16 śmigłowców wielozadaniowych dla wojska, który ruszył w poniedziałek. Tomczyk wytknął, że przetarg jest opóźniony już o 15 miesięcy i polskie wojsko jest bardzo niedoposażone. - Ja dzisiaj przyglądałem się polskiemu niebu i nie widziałem śmigłowców, a one powinny tam już być - zaznaczył poseł PO.

Kiepski bilans

- Z jednej strony mieliśmy mieć 50 śmigłowców, mamy mieć 16, na razie mamy zero. Mieliśmy mieć 13 miliardów złotych na inwestycje w Łodzi i Radomiu, a na razie mamy zero, mieliśmy mieć 6 tys. miejsc pracy w Łodzi i Radomiu, a na razie mamy zero - wyliczał Tomczyk.

Soboń zarzucił mu kłamstwo. - Pan poseł powtarza w sposób świadomy nieprawdę. Bajki, które były nam opowiadane o tysiącach miejsc pracy, wojskowej wyżynie lotniczej, tych wszystkich dobrach, które miały w wyniku tego kontraktu spaść na Polskę, okazały się po prostu nieprawdziwe - utrzymywał poseł PiS. Nie odpowiedział jednak na pytanie Tomczyka, czy widział materiały z negocjacji ws. offsetu.

Zobacz: Macierewicz i śmigłowce: "Właśnie przed chwilą powiedziano mi, że najpóźniej będzie to marzec" [KALENDARIUM OBIETNIC]

A TERAZ ZOBACZ: Mateusz Morawiecki: "Nie jestem czarodziejem Gandalfem"

Więcej o: