Dziennikarz pyta Szyszkę o wycinkę. Ten zaskoczony: Myślę, że pan premier Kaczyński...

Jarosław Kaczyński skrytykował ministerstwo środowiska za nowe przepisy dotyczące wycinki drzew. Prezes PiS zapowiedział też ich zmianę. Co na to szef resortu? Jan Szyszko był zdziwiony tą obietnicą.

- Zaczynamy od razu od wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który zadeklarował, że przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach muszą zostać zmienione - powiedział Adrian Klarenbach w programie "Minęła dwudziesta" w TVP Info. To zapewne zdziwiło obecnego w studiu i odpowiedzialnego za nowelizację regulacji ministra środowiska.

- To jest informacja, którą pan posiada - odparł Jan Szyszko. - Myślę, że pan premier Kaczyński jest na pewno człowiekiem, który dokładnie rozważa wszelkiego rodzaju ustawy i na pewno rozważa tak, żeby były sprawiedliwe, dobre i równocześnie nie budziły jakichkolwiek wątpliwości, również korupcyjnych - dodał. W odpowiedzi nie padły jednak żadne konkrety odnośnie słów prezesa PiS.

O tym, że przepisy będą zmienione, Kaczyński powiedział w poniedziałek podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii. Według jego uczestników, polityk ostro skrytykował ministerstwo środowiska za obowiązujące od początku roku przepisy. - Prezes powiedział, że jest przeciw tym rozwiązaniom i będzie ich zmiana. Stwierdził, że widać w tym prawie lobbing - mówił warszawski polityk partii.

A TERAZ ZOBACZ: Chwilę po głosowaniu poseł Kaczyński robi ten gest

Więcej o: