Kapral z Żurawicy pokazał, jak witać się z Misiewiczem. Tylko on się wyłamał

Salutowanie, nazywanie "ministrem", trzymanie parasola nad głową. Z taką czcią żołnierze z Żurawicy przyjęli Bartłomieja Misiewicza. Jednak nie wszyscy w wojsku uważają, że to im przystoi.

- Na to, by oficerowie meldowali się temu młodemu człowiekowi czy tytułowali go ministrem, nie może być zgody - tak pierwszą sytuację, kiedy żołnierze salutowali Bartłomiejowi Misiewiczowi, komentował Jarosław Kaczyński. 

Jak się jednak okazuje, nie było to zachowanie odosobnione. Wczoraj wypłynęło nagranie, na którym widać, jak honory rzecznikowi MON oddają żołnierze z 1. Batalionu Czołgów z Żurawicy. Dodatkowo, podczas uroczystego apelu, Misiewicza tytułowano "ministrem" i wznoszono okrzyki "Czołem panie ministrze!".

Co ciekawe, nie wszyscy mundurowi wczuli się w kuriozalny klimat. Jeden z żołnierzy, kapral, zachował się tak, jak powinien w sytuacji, kiedy ma do czynienia z urzędnikiem państwowym - podał rękę rzecznikowi MON, a zasalutował wyłącznie dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich (na nagraniu ok. 17 min 40 sek). 

 

- Jest niedopuszczalne, żeby oficerowie wojska polskiego meldowali się komukolwiek poza ustalonymi prawnie osobami - kategorycznie komentował jakiś czas temu minister Macierewicz. 

Zgodnie z Regulaminem Ogólnym Sił Zbrojnych RP osoby, którym żołnierze powinni oddawać honory, to prezydent, marszałkowie Sejmu i Senatu, premier oraz minister obrony narodowej. Poza nimi żołnierze oddają honory także przełożonym i wojskowym starszym oraz równym stopniem.

Więcej o:
Komentarze (506)
Kapral z Żurawicy pokazał, jak witać się z Misiewiczem. Tylko on się wyłamał
Zaloguj się
 • johanja222

  Oceniono 110 razy 100

  Panie wojskowy wielki szacunek dla Pana. Jest Pan jedynym człowiekiem honoru.

 • wyboga

  Oceniono 91 razy 83

  Panie pułkowniku Szczepankiewiczu, jak panu nie wstyd bić czołem, przed g*wniarzem wywodzącym się z zaplecza apteki? Wojsko zaliczyłem w czasach, kiedy oficerami byli żołnierze z nadania moskiewskiego, ale takiego cyrku nie było.

 • evergreen111

  Oceniono 89 razy 71

  Starszy szeregowy pokazał ZESZMACONYM OFICEROM co znaczy szacunek dla munduru. BRAWO!

 • darek7262

  Oceniono 49 razy 45

  Wstydzę się takiego wojska.Za parę dodatkowych srebników sprzedają wielowiekowy honor i godność żołnierza. Gdzie są dowódcy!!!.

 • rs_81

  Oceniono 49 razy 39

  No to już po kapralu. Misiaczek mu tego nie zapomni. Antek już dostał SMS-ka w walentynki, żeby tego kaprala zdegradować.

 • marghot

  Oceniono 36 razy 36

  Prawo dla Pana kaprala - tak trzymać. Życzę, by to prawidłowe zachowanie nie wpłynęło niekorzystanie na Pana karierę w wojsku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX