Jacek Sasin wygwizdany na spotkaniu z mieszkańcami. "Ja walczę o miasto, które chcecie zniszczyć!"

Jacek Sasin pojechał do Ożarowa Mazowieckiego, by przekonywać mieszkańców do pisowskich pomysłów na metropolię warszawską. Atmosfera był gorąca. Poseł został nawet wygwizdany.

- Ta ustawa nie jest przeciwko wam - zapewniał Sasin na spotkaniu z mieszkańcami w Ożarowie Mazowieckim. Musiał się jednak zmierzyć z obawami mieszkańców i samorządowców, czasem wyrażanymi w emocjonalny sposób: gwizdami i przekrzykiwaniem. 

- Ja walczę o nasze miasto, które chcecie zniszczyć! - mówiła jedna z kobiet. 

- Gminy, które zostały włączone do Warszawy, zostały pozbawione dopłat dla rolników - zwracała uwagę inna. 

Paweł Kanclerz, burmistrz Ożarowa Mazowieckiego mówił o potrzebie konsultacji i referendum. - Jesteśmy tą Warszawą, czy nie? - pytał.

Sasin zarzucał ludziom, że ulegli propagandzie politycznej - podaje telewizja Polsat News, która relacjonowała spotkanie. Ludzie z kolei domagali się wzięcia ich zdania pod uwagę, chociażby w referendum na temat pomysłów na metropolię.

Dwugodzinne nagranie ze spotkania posła Jacka Sasina z mieszkańcami umieszczono na YouTube Wolne Miasto Ożarów Mazowiecki: 

 

Co zakłada projekt PiS?

Zgodnie z projektem PiS, miasto stołeczne Warszawa - jako jednostka samorządu terytorialnego o charakterze metropolitalnym - ma swoim zasięgiem objąć 33 gminy, w tym gminę Warszawa oraz gminy: Błonie, Brwinów, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Izabelin, Jabłonna, Józefów, Karczew, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Marki, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn, Nieporęt, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Raszyn, Stare Babice, Sulejówek, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin, Ząbki, Zielonka.

Protest samorządów

Przedstawiciele kilkudziesięciu samorządów z Warszawy i okolic podpisali w sobotę apel do premier Beaty Szydło oraz marszałków Sejmu i Senatu o wycofanie się z prac nad projektem ustawy metropolitalnej autorstwa PiS.

"Rozpoczęty proces legislacji nie tylko narusza ideę samorządności, ale także rażąco łamie postanowienia Europejskiej Karty Samorządu Lokalnego, która w przypadku zmian administracyjnych gmin gwarantuje mieszkańcom wyrażenie swojej woli. W tym wypadku nie została zachowana żadna forma konsultacji. Projekt ustawy jest niekonstytucyjny" - napisano w apelu.

ZOBACZ TEŻ: Ustawa o zgromadzeniach uchwalona przez Sejm. Na sali okrzyki: "Hańba!", "Komuna wróciła!"

Więcej o:
Komentarze (397)
Jacek Sasin wygwizdany na spotkaniu z mieszkańcami. "Ja walczę o miasto, które chcecie zniszczyć!"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 112 razy 106

  I tak miał dziobaty szczęście , że jakami go nie obrzucili , a szkoda pewnie następnym razem na gwizdach się nie skończy

 • fakiba

  Oceniono 110 razy 100

  Sasin w uczciwy wyborach nie potrafił wygrać , to wpadł na pomysł robienia machlojek z łączeniem gmin , mam nadzieję , że nawet jak to pisiorom uda się zrobiś , to i tak wybory przegrają oszuści

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 79 razy 77

  To nie przejdzie.
  Ludzie pogonią PiS w cholerę z Warszawy za ten przekręt. A pomnik Lecha jeżeli kiedykolwiek powstanie będzie codziennie oblewany walerianą aby wszystkie miejskie koty na nim szczały.

 • ziggybum

  Oceniono 70 razy 68

  "Porozmawiajmy merytorycznie", mówi pan poseł. To przyznaj wprost jak wpłynie zmiana granic miasta na oręgi wyborcze i wyniki PiS. Przyznaj dlaczego robicie to przed wyboram samoządowymi. Merytorycznie to można rozmawiać z osobami mającymi merytoryczne, a nie propagandowe zamiary. Jesteście chorzy na władzę i kontolę nad ludźmi - udowadniacie to od ponad roku. Może merytorycznie porozmawiamy o "grupie kolesi" którą nazywacie sąd, albo o łamaniiu przez prezydenta i premier konstytucji?
  Nie będzie spokojnej rozmowy z polityczną mafią.

 • student_zebrak

  Oceniono 68 razy 68

  Ludzie! Te dyskusje trzeba przenisesc pod Sejm. Mozna prowadzic milczacy protest, do momentu, gdy sie ta mala kanalia wystraszy na tyle, ze sie wycofa.
  Argument 1 - jesli postawi pomnik na Krakowskim, to pierwszym czynem, bdzie jego usuniecie. Nie ma miejsca dla kurduplanego popychla na Krakowskim. Postaw sobie pomnik w ogodku.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 57 razy 57

  No i jutro będzie Sasin pier... znaczy się mówił, że odbył konsultacje i wszyscy się zgadzają. A Becia doda, że też spotkała się z samorządowcami. Wprawdzie w Jasionce pod Rzeszowem, ale spotkała się, i żadnego sprzeciwu wobec tej ustawy nie słyszała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX