Korwin-Piotrowska nie wytrzymała. Dawno nikt nie uderzył w PiS z taką siłą: "G**no was obchodzą inni"

"Klękać, modlić się i łapać hostię jest łatwo. Zrobić cokolwiek, co potwierdzi wasze malowane chrześcijaństwo, jest trudniej" - tak Karolina Korwin-Piotrowska skomentowała decyzję rządu o nieprzyjęciu do Sopotu dziesięciorga dzieci z Aleppo.

"To jest tylko DZIESIĘCIORO DZIECI, SIEROT Z ALEPPO! [pisownia oryginalna]" - tymi słowami swój emocjonalny wpis rozpoczyna Karolina Korwin-Piotrowska. Dziennikarka odnosi się w ten sposób do decyzji rządu PiS o nieprzyjmowaniu dziesięciorga sierot z Aleppo do Sopotu. 

Przyjęcia dzieci domagał się prezydent, Jacek Karnowski, który w tej sprawie wysłał pismo do Beaty Szydło. W odpowiedzi został miał zostać poinformowany, że nie może tego zrobić ze względu na "zagrożenie bezpieczeństwa". 

Z tą wersją nie zgadza się jednak PiS. - Rząd polski nie podjął żadnej decyzji w tej sprawie, żadna decyzja w tej sprawie nie zapadła, a pismo które zostało wystosowane (przez MSWiA - red.) w odpowiedzi na pismo pana prezydenta Sopotu Karnowskiego było pismem, które wskazywało na obiektywne trudności związane z przeprowadzeniem tego typu działań - mówi rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Bochenek ocenił też, że pismo, z którym Karnowski zwrócił się do rządu, "ma charakter apelu" i "nie zawiera konkretnych danych". Jak dodał, prezydent Karnowski nie powinien organizować konferencji prasowych, "tylko przystąpić do sprecyzowania swoich oczekiwań".

"Klękać, modlić się, łapać hostię, przymilać się do księży jest łatwo. Zrobić cokolwiek, co potwierdzi wasze malowane chrześcijaństwo i ostentacyjną acz jak widać g**no wartą miłość bliźniego - jest trudniej, prawda?" - pisze na Facebooku Korwin-Piotrowska. I dodaje:

DZIESIĘCIORO MAŁYCH DZIECI... Nie życzę wam źle, ale karma wraca. Nie macie pojęcia o Bogu, sumieniu i empatii. G**no was obchodzą inni. Nie tylko jesteście głupi, ksenofobiczni, nietolerancyjni, zawistni i pozbawieni wyobraźni.  Jesteście ZŁYMI LUDŹMI

Również prezydent Jacek Karnowski nie zgadza się z decyzją rządu Prawa i Sprawiedliwości. - Naród Polski jest solidarny z ludźmi w potrzebie. Nam również pomagano. Pomoc potrzebującym to odruch bezwarunkowy - stwierdził. 

Jak pomóc mieszkańcom Syrii?

Pomoc mieszkańcom Syrii jest bardzo trudna - dużo trudniejsza, niż choćby pomoc uchodźcom poza granicami kraju. Konwoje z pomocą humanitarną nie mają zgody władz syryjskich na wjazd do wschodniego Aleppo i innych oblężonych miejsc. Jest tam skrajnie niebezpiecznie i nie wszystkie organizacje międzynarodowe działają na miejscu. Można jednak wesprzeć finansowo te, które próbują to robić: 

Nie musisz się tylko przyglądać. Możesz REALNIE pomóc Syryjczykom. Wyjaśniamy jak

Ulice AleppoUlice Aleppo fot: Abdalrhman Ismail

 Zobacz także WIDEO: Wizytówka Syrii, która stała się symbolem cierpienia. Aleppo przed wojną domową i po niej

 

Więcej o:
Komentarze (1195)
Korwin-Piotrowska nie wytrzymała. Dawno nikt nie uderzył w PiS z taką siłą: "G**no was obchodzą inni"
Zaloguj się
 • hallski

  Oceniono 273 razy 239

  Brawo Karolina. To nie są chrześcijanie, to barbarzyńcy. I tak ich trzeba nazywać.

 • fuzzybear

  Oceniono 158 razy 142

  Sama prawda - bezduszni hipokryci i fałszywi katolicy - duda, oborowa i yaro - wszyscy tacy sami Wyjątkowa ekipa -rzygać się chce !

 • kamil-t

  Oceniono 147 razy 135

  "Klękać, modlić się i łapać hostię jest łatwo. Zrobić cokolwiek, co potwierdzi wasze malowane chrześcijaństwo, jest trudniej". Brawo!!! Swoja droga powiedzmy też wyraźnie - jeśli dla władz 10 sierot jest problemem bezpieczenstwa, to mamy władze i służby kompletnie do d.py, do d.py w stopniu wręcz przerażającym.

 • arbor_1

  Oceniono 115 razy 101

  Dobrze ujęte -- malowane chrześcijaństwo PIS polega właśnie na klęczeniu, całowaniu pierścieni, łapaniu hostii ... i nienawiści do inaczej myślących, inaczej wyglądających. Zero empatii, zero miłości bliźniego, zero tolerancji

 • Paul Tomas

  Oceniono 102 razy 86

  Ujęła to pani bardzo dyplomatyczne i delikatnie ja bym to im powiedział jeszcze dosadniej a o. Rydzyka za rączkę z Kaczyńskim skazał na dożywocie w Aleppo, może to otworzyło by im oczy na tragedię tych ludzi. Podali idioci.

 • puuchatek

  Oceniono 101 razy 85

  Szanowna Pani,

  teraz zjawi się tu stado trolli i obrzuci Panią obelgami. Proszę się nie przejmować, ma Pani 100% racji. Jako chrześcijanin i katolik WSTYDZĘ SIĘ za tę bandę hipokrytów wycierających sobie gęby chrześcijaństwem.

 • hastatrespasos

  Oceniono 93 razy 79

  Za takie ŚWIŃSTWO, szczytowy przykład CHRZEŚCIJAŃSKIEJ NIENAWIŚCI w polskim wydaniu, Unia Europejska powinna uznać za persona non grata błyszczącego ksenofobią szefa Ministerstwa Zastraszania Wewnętrznego. Powinien on mieć dożywotni zakaz wjazdu do wszystkich państw Unii. A swoją drogą: dlaczego błogosławiona in spe szefowa kaczego nierządu w piątek na posiedzeniu UE na Malcie nie odważyła się powiedzieć w oczy innym premierom i prezydentom, że DZIESIĘCIORO DZIECI, SIEROT Z ALEPPO ZAGRAŻAŁOBY BEZPIECZEŃSTWU Kaczego Gumna? Zabrakło ci odwagi, kobiecino?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX