TVP podała fałszywą informację o Petru. Posłanka oburzona. "Opuszczam to studio"

• W TVP Info pojawiła się informacja, że Ryszard Petru został zatrzymany
• Program dotyczył tzw. fake newsów, ale informacja zaczęła żyć własnym życiem
• Na znak protestu posłanka Paulina Hennig-Kloska opuściła dziś studio TVP Info

Posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska opuściła program "Woronicza 17" w TVP Info w proteście przeciwko wiadomości stacji o Ryszardzie Petru. Jak mówiła, w sobotę w programie "Studio Polska" podano (w domyśle fałszywą) informację, że Petru został zatrzymany przez służby pod zarzutem szpiegostwa na rzecz obcego kraju i Sejm chce odebrać mu immunitet. - W imię niegodzenia się na takie postępowanie telewizji publicznej opuszczam to studio i nie wezmę udziału w dalszej części programu - powiedziała Hennig-Kloska.

Dowiedz się więcej:

Co mówiła posłanka?

- Jestem zbulwersowana bardzo mocno wczorajszym programem "Studio Polska", w którym w ramach potem zdementowanej informacji podano newsa, który dzisiaj krąży samodzielnie po internecie - bez powiedzenia, że jest to fałszywa informacja - jakoby Ryszard Petru został zatrzymany przez służby pod zarzutem szpiegostwa na rzecz obcego kraju, że zebrał się Sejm, aby zdjąć mu immunitet - powiedziała polityk. - Zrobiła to telewizja publiczna, która nie jest "Super Expressem" finansowanym z prywatnych pieniędzy. Jest telewizją publiczną finansowaną z pieniędzy podatników, która powinna mieć cel, aby informować i prawdę wprowadzać - dodała Hennig-Kloska.

Co powiedziano w "Studiu Polska"?

Sobotnie wydanie "Studia Polska" poświęcone było rozpowszechnianiu się fałszywych wiadomości. Autor programu Maciej Pawlicki, odczytał w charakterze wstępu komunikat o aresztowaniu "posła Ryszarda P.", lidera Nowoczesnej za szpiegostwo na rzecz obcego państwa (w domyśle Rosji).

 

Co zamierza Nowoczesna?

- Będziemy wyciągać konsekwencje. W przyszłym tygodniu złożymy skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Będziemy oczekiwali wyciągnięcia konsekwencji, wynikających ze szkody, jakie wyrządziło wizerunkowi Petru i Nowoczesnej podanie do publicznego obiegu tej informacji - dodała Hennig-Kloska. - Dzisiaj chciałam przeprosić wszystkich widzów i sympatyków telewizji publicznej. W imię protestu, niegodzenia się na takie postępowanie telewizji publicznej opuszczam to studio i nie wezmę udziału w dalszej części programu. Dziękuję bardzo - zakończyła posłanka.

Pani Barbara zadzwoniła do TVP z uwagami. Prowadzący wykpili ją, bo zarzuciła telewizji publicznej stronniczość

Więcej o:
Komentarze (679)
TVP podała fałszywą informację o Petru. Posłanka oburzona. "Opuszczam to studio"
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 143 razy 131

  Pawlicki nie mógł przecież przeczytać informacji, że Balbinę z Antkiem i Miśkiem nakryto w klubie gejowskim.
  Oczywistą oczywistością było więc pojawienie się informacji o Petru.

 • fakiba

  Oceniono 118 razy 98

  TVPis już dawno w propagandzie i kłamstwach przegoniła telewizję z czasów stanu wojennego , pisie szambo już dawno się przelewa

 • krynolinka

  Oceniono 107 razy 91

  Podajcie dalej..Jarosław K.został zatrzymany postawiono mu zarzut molestowania dużej części społeczeństwa ,która nie popiera "dobrej zmiany"

 • leszek.30

  Oceniono 84 razy 74

  PiS-komuna, poprzez tuby propagandowe swoich mediów ; TVP, Info, prasa , radio..itp. pluje w twarz całemu społeczeństwu, nawet własnym wyborcom..!!!

 • archimago7

  Oceniono 73 razy 63

  Jeśli władza ustawodawcza i wykonawcza dąży do podporządkowania sobie również władzy sądowniczej i podporządkuje sobie media, mając do tego za przystawkę Kościół hojnie przekupiony budżetowymi pieniędzmi i gruntami ukradzionymi rolnikom oraz "patriotycznych" kiboli pełniących w macierewiczowskich Wojskach Obrony Terytorialnej podobną rolę co SA za Hitlera, to zabetonowanie sceny politycznej jest całkowite i na wiele lat. Władza absolutna kłamiąc w sposób perfekcyjnie bezczelny i działając w sposób przestępczy degeneruje się absolutnie i walczy z wszelką opozycją przy pomocy całej potęgi aparatu państwowego, bo wie że w przypadku utraty władzy stanie przed sądem. A po eliminacji opozycji, pod dowolnym pretekstem ( korupcja, lustracja, fałszywe zeznania "świadków koronnych, prowokacja, podłożenie "dowodów", zamach w Smoleńsku), przy pomocy "usłużnych" politycznych neostalinowskich prokuratorów i sędziów, może już być całkowicie bezkarna, a wybory (jeśli w ogóle będą) mogą być tylko na PiSowski Front Jedności Narodu. Zmierzamy krótką drogą do standardów Korei Północnej, a w najlepszym przypadku PRL-u. Również gospodarka rządzona centralnie przez kompletnie niekompetentnych popaprańców mających bolszewickie pomysły, padnie na pewno, jak to było zawsze w wypadku takich rządów.

 • antropoid

  Oceniono 76 razy 62

  Że tam w ogóle jeszcze ktoś chce przychodzić - przecież TVPiSs to propagandowa SPELUNA najniższej kategorii.

 • bombadilwlocie

  Oceniono 72 razy 60

  Telewizja jest obecnie bliżej standardów domu publicznego - pełna pisowskich dam do towarzystwa.

 • fakiba

  Oceniono 71 razy 51

  Trzeba było do tego szamba pod nazwą TVPis w ogóle nie wchodzić bo tylko ubabrać się można

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX