"Newsweek": Kaczyński chciał odkupić TVN24 i stworzyć polską Russia Today

Według ustaleń "Newsweeka" Jarosław Kaczyński miał spotkać się z przedstawicielami amerykańskiego koncernu, do którego należy TVN. PiS zamierzał odkupić stację TVN24 i stworzyć jej anglojęzyczną wersję wzorowaną na Al-Dżazirze czy Russia Today.

PiS rozważał odkupienie stacji TVN24 i stworzenie jej prorządowej anglojęzycznej wersji wzorowanej na takich kanałach jak Al-Dżazira czy Russia Today - ustalił tygodnik "Newsweek". Sprawą osobiście miał zajmować się Jarosław Kaczyński, spotykając się z przedstawicielami amerykańskiego koncernu Scripps Networks Interactive, właściciela TVN od 2015 r.

Do pierwszego spotkania miało dojść w lipcu 2015 r., tuż po wygranych przez Andrzeja Dudę wyborach prezydenckich. „Przedstawiciele Scripps spotkali się ze wszystkimi głównymi siłami politycznymi zaraz po transakcji. Były to zapoznawcze spotkania (...)" - odpowiedzieli "Newsweekowi" Amerykanie. "Polityk bywający u Kaczyńskiego" powiedział z kolei, że początkowo sprawa wyglądała na otwartą, ale ostatecznie nic z tych rozmów nie wyszło.

A TERAZ ZOBACZ: Chwilę po głosowaniu poseł Kaczyński robi ten gest

Więcej o: