Komentarze (397)
Maciej Lasek zmiażdżył Komisję Smoleńską. "Przeproście i zakończcie tę tragifarsę"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • krynolinka

  Oceniono 21 razy 15

  Pewnie się Macierewicz strasznie przejął .On jest głównym śledczym jeśli chodzi o zamach .I dopóki nie zarządzi inaczej ,zamach był a dowody są dopiero produkowane .Co musi potrwać jeszcze jakiś czas .Dlatego pan Lasek niech uważa z opiniami , już była próba odebrania mu tytułu -doktora . Co prawda nieskuteczna .Teraz może pójść siedzieć za podważanie wiarygodności państwowej instytucji .

 • biesczad1

  Oceniono 14 razy 14

  Brak, nie ma, nie odbył się - ale kasa na Zespół Downa/Macierewicza płynie szerokim strumieniem...

 • tetradrachma

  Oceniono 13 razy 13

  Kaczyński, jesteś kanalią, a Dziwisz, za Wawel, łajdakiem !

 • jerzysm42

  Oceniono 13 razy 13

  Pan Lasek się myli.
  Tak zwani eksperci Macierewicza osiągnęli wielki sukces.
  Wyłudzili od nas miliony za swoje badania. Żarli na nasz koszt parówki, chlali piwo /bo im puszki były potrzebne/, nawet ich nazwiska ukazywały się w gazetach. Dla takich bimendów to bardzo dużo.
  Ktoś wreszcie o nich napisał.
  A przede wszystkim:
  NAMÓWILI KRETYNÓW, ŻEBY GŁOSOWALI NA KACZYŃSKIEGO, MACIEREWICZA i POLSKĘ OD MORZA DO MORZA.

 • louisciffer

  Oceniono 12 razy 12

  Panie Lasek, tu nie chodziło o prawdę czy nie prawdę, tu chodzi wyłącznie o przelewy na "dobre" konta.

 • zagraniczny-online

  Oceniono 12 razy 12

  Ktos moze zna przyblizony koszt funkcjonowania tej pseudo komisji ?

 • evergreen111

  Oceniono 14 razy 12

  Dr Maciej Laskek : Wiceprzewodniczący Polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Urodził się 15 czerwca 1967 roku w Elblągu.

  W 1992 roku ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej w specjalności budowa płatowców. W 2002 roku uzyskał stopień doktora nauk technicznych w Wojskowej Akademii Technicznej, w zakresie dynamiki lotu.

  Jest aktywnym pilotem samolotowym i szybowcowym z uprawnieniami instruktora szybowcowego i motoszybowcowego I klasy oraz pilota doświadczalnego I klasy.

  Ukończył kursy badania dużych katastrof lotniczych oraz zarządzania badaniem takich wypadków prowadzone przez ośrodki w USA i Singapurze. Ukończył również kurs teoretyczny dla pilotów liniowych oraz kurs teoretyczny dla pilota samolotu ATR 72/42. W latach 1992-2002 pracował w Instytucie Lotnictwa zajmując się problemami związanymi z aerodynamiką i mechaniką lotu.

  W 2002 r. rozpoczął pracę w Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, w której od czerwca 2003 roku pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego ds. technicznych. Prowadził badanie 120 wypadków i poważnych incydentów.

  Od 2008 r. członek zespołu Latajmy Bezpiecznie powołanego w celu lokalizacji zagrożeń w obszarze lotnictwa cywilnego.

  W latach 2008-2011 był biegłym powołanym przez prokuraturę wojskową w sprawie wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wypadku samolotu CASA C-295M. Od maja 2010 do lipca 2011 był członkiem Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego powołanej do zbadania przyczyn i okoliczności wypadku samolotu Tu 154M, w której pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego podkomisji lotniczej.

  Od 2011 roku jest zatrudniony jako adiunkt na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadzi wykłady z zakresu badania wypadków lotniczych oraz mechaniki lotu. Jest autorem i współautorem 47 publikacji naukowych w wydawnictwach krajowych i zagranicznych.

  W latach 2003-2007 redaktor naczelny czasopisma naukowego NIT "Nauka, Innowacje", Technika. Ponadto jest autorem kilu prac naukowych na temat katastrof lotniczych opublikowanych w światowych czasopismach specjalistycznych i uznanym w świecie autorytetem w swojej dziedzinie. Jest uniwersyteckim pracownikiem naukowym oraz wykładowcą na uniwersytecie.

 • jady51

  Oceniono 11 razy 11

  Panie Lasek, przecież wiadomo było, że "smoleński wrzask" PiSu potrzebny był im tylko do zdobycia władzy...

 • widal

  Oceniono 13 razy 11

  Banda nieudaczników z prezesem niedojdą. Jeżeli coś im wyszło to obsadzenie swoich na żerowisku i początek destrukcji państwa. Gdzie podziały się teksty o wystąpieniu z Unii? Czyżby ktoś wytłumaczył matołom sposób dotowania rolników? A może do tej pory myślą, że autostrady buduje się w czynie / tfu, komuna/ społecznym? No i panie prezesie, kto kazał lądować?

 • dama_z_bagien

  Oceniono 11 razy 11

  A komisja nadal pracuje pobierając niebotyczną kasę , która płynie z naszych podatków. Antek ma parcie na szkło i wymyśla coraz lepsze teorie spiskowe...wybuchy, strzały , dobijanie osób które przeżyły katastrofę itp. idiotyzmy . Jego przydup....s bawi się w najlepsze, obiecując posadki w ministerstwie , stawiając wszystkim w klubie kolejkę ..........i kto za to zapłaci ? My ...
  A co tam - teraz PiS !! dorwał się do koryta i zabawa trwa , trzeba doprowadzić Polskę do ruiny w imię " dobrej zmiany " ( dojnej ). Ciemny lud to przecież kupi .

 • antekpociecha

  Oceniono 10 razy 10

  Z tego co wiadomo to ta "komisja" zrobiła sobie wycieczkę na lotnisko i obejrzała drugiego Tupolewa i podobno jeden z "ekspertów" nalegał aby przewiercić dziurę w skrzydle aby zobaczyć grubość blachy w poszyciu

 • elzbietttta

  Oceniono 10 razy 10

  Kasa, misiu, kasa się tu tylko liczy.

 • druit

  Oceniono 10 razy 10

  piss zawisnie na latarniach gdy ludzie przejrza na oczy. ludzie nie beda mieli litosci wobec ludzi ktorzy tanczyli na smierci innych i profanowali ich groby dla karier i zyskow.

 • zmichalg1

  Oceniono 10 razy 10

  Czas na wymienienie "sukcesów":
  1. szereg ekshumacji w tym dwie "wawelskie"
  2. szereg rond, placów, ulic im. Ofiar Zbrodni Smoleńskiej (lub podobnie)
  3. szereg tablic typu "tu pan >spieprzaj dziadu< oddał mocz"
  4. krzyż na Krakowskim Przedmieściu, a w najbliższych planach - pomnik w tym miejscu

 • justas32

  Oceniono 10 razy 10

  Wszyscy wiedzą że Komisja Smoleńska nie ma niczego zbadać - tylko ma jątrzyć, dezinformować i przedłużać oraz wprowadzać ciemny elektorat w stan niepewności. Więc wszystko to robi dobrze - a pan Lasak się czepia ...

 • mleczar

  Oceniono 10 razy 10

  Hajs biora i to sie musi zgadzac i tak zawsze bylo z wszelkimi "komisjami" od prawa do lewa.

 • w_pis-du

  Oceniono 9 razy 9

  Ponoć komisji Maciarewicza wyszło, że winnym katastrofy smoleńskiej jest główny inspirator wylotu do Smoleńska. W związku z tym puściły im zwieracze i nie wiedzą co mają z tym zrobić.

 • piotrpieranski

  Oceniono 9 razy 9

  Dobrze, że dr Lasek zabiera głos. Dobrze, że mówi dobitnie. Przyczyny katastrofy zostały już dawno temu wyjaśnione w Raporcie Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Podkomisja powołana przez Ministra Macierewicza nie ma nic do roboty. Król jest nagi.

 • niko8472

  Oceniono 9 razy 9

  Szanowny panie Lasek, jako inteligentny czlowiek powininen pan doskonale wiedziec ze wszystkie przez pan uzyte argumenty sa bez sensu. PiS nie prowadzi dochodzenia zeby czegos dowiesc a jedynie w celu dochodzenia. Nie jest celem PiS udowodnienie tylko udowadnianie. Efektami pozornie ubocznymi a w rzeczywistosci faktycznym sensem tego dochodzenia sa:

  1. prowadzenie kampani wyborczej na podstawie insynuacji,
  2. okradanie podatnika w formie utrzymywania komisji,
  3. okradanie podatnika w formie finansowania nowych nagrobkow pod pozorem ekshumacji,
  4. okradanie podatnika w formie odszkodowania za ekshumacje.

  Panie Lasek, argumentowanie ze postawione cele nie zostaly osiagniete nie ma sensu poniewaz te cele nie sa po to zeby je osiagnac tylko po to zeby byly.

  Serdecznie pozdrawiam

 • mamitka67

  Oceniono 9 razy 9

  Ta komisja się nie skończy pytanie ile nas to kosztuje, o głupie ośmiorniczki była afera a zarobki tych pseudo fachowców po chyba 3-4 tys. dziennie to pikuś

 • 43elvis

  Oceniono 9 razy 9

  A kasa miesięcznie leci i to bardzo duża.

 • abxcd

  Oceniono 9 razy 9

  Panie Macieju, tak trzeba tepic oszolomow.

 • runner35

  Oceniono 9 razy 9

  Pamiętam jak Klempa darła gębę, że Państwowa Komisja Laska kosztowała ponad 200 tyś zł z pieniędzy podatników. Prawie 200 tyś to kosztuje obecna ale miesięcznie. Co przez te miesiące dokonali obecni członkowie komisji? Ludzie, przejrzyjcie na oczy. Ten kraj jest teraz okradany, wy jesteście okradani ! Za dwa, trzy lata kasa będzie pusta w przeciwieństwie do portfeli tych z obecnej władzy...

 • kris0104

  Oceniono 11 razy 9

  od poczatku wiadomo, ze ta cala "komisja" to jedna wielka hucpa - urzeczywistnianie halucynacji naczelnego schizofrenika kraju oraz kompleksow i tepej nienawisci kurdupla - wszystko za pieniadze podatnikow, pisdzielskich srebrnikow im szkoda

 • van_norden

  Oceniono 11 razy 9

  Grunt, że kasa leci

 • probono1210

  Oceniono 10 razy 8

  Komisja Smoleńska to kolejny przekret polskich podatnikow przez pana Macierewicza i jego kumpli.
  Mam nadzieje, ze cala kacza szajka odpowie za te oszustwa przed sadem kriminalnym.

 • nikanor

  Oceniono 8 razy 8

  Teraz to już im wisi. Mają całą władzę, całą forsę, tysiąc posad dla swoich. Wrak już zrobił co swoje - teraz to se go Putin może w d u p ę wsadzić.

  A na miesięcznicach i tak chodzi przecież o to, żeby gonić króliczka.

 • mesik50

  Oceniono 8 razy 8

  Panie Macieju, bardzo proszę powtarzać to co najmniej raz na dwa tygodnie. Na każdym możliwym forum. I wyjeżdżać z tą prawdą w teren. Za którymś razem dla części wyznawców zamachu stanie się to objawieniem. I uwierzą w krętactwo maciarewicza.

 • ateusz665

  Oceniono 8 razy 8

  Kiedy do Kaczyńskiego dotrze, że na dłuższą metę przy pomocy ludzi niekompetentnych a w niektórych przypadkach zwyczajnie głupich lub szalonych nie da się niczego osiągnąć.

 • leser.1

  Oceniono 10 razy 8

  Katastrofa-wypadek samolotu w Smolensku stal się paliwem wyborczym Świrosława.
  Miesiączki, walka o "krzyż", rytmiczne dzialania powtarzane co chwilę od 2010roku daly mu władzę.
  Świrosław tej cysterny paliwa nie odpuści.

 • ateusz665

  Oceniono 8 razy 8

  Pan Lasek tylko podsumował, Komisja Smoleńska sama się kompromituje na każdym kroku. Może jeszcze Ericha von Dänikena (to szwajcar, nie niemiec ) powinni tam zaprosić on ma dużo ciekawych koncepcji.

 • sai_mon

  Oceniono 8 razy 8

  Dlaczego mieliby kończyć? Kasa leci, więc po co kończyć?

 • tata60

  Oceniono 8 razy 8

  Panie dr Lasek! Bardzo się Pan myli chociażby w dwóch kwestiach:
  1. Komisja smoleńska dostała do ręki potężny materiał dowodowy w postaci filmu ,,Smoleńsk" i zajęta jest jego dogłębną analizą.. Spodziewać sie należy pierwszych wniosków do prokuratury już niedługo.
  2. Przez ten czas poszczególni członkowie komisji , doradcy obsługa itp ..łyknęli " po kilkaset tysięcy złotych na głowę. To tez przecież jest jakieś osiągnięcie. Nic nie robić a tyle zarobić? Umie Pan tak?

 • zgryzliwyzenek

  Oceniono 7 razy 7

  Przeproście, zamknijcie i oddajcie pieniądze. Czekam na kontrole NIK parówkowej komisji.

 • ochujek

  Oceniono 7 razy 7

  Ta komisja jeszcze chce pożreć sobie ze smoleńskiego koryta. Lata całe będą brać naszą forsę. Przecież mają dojną zmianę.

 • klikusy

  Oceniono 7 razy 7

  pan Lasek to fachowiec. antkowi fachowcy pewnie znają się na parówkach puszkach po piwie ,ale nie na badaniu przyczyn katastrofy. jaki patron taka komisja i jej skład. antek z własnej kieszeni powinien zapłacić za ten cyrk. pełen szacun panie Lasek.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 7 razy 7

  Jedynym osiągnięciem szmaciarzy z pisuaru to jest to że wykombinowali sobie komisję i pod komisję i biorą za to grubą kasę nie robiąc nic w zamian.

 • Grażyna Sampolska

  Oceniono 7 razy 7

  "Komisja Smoleńska" to dobry pretekst na bezpardonowe wyciąganie rąk po kasę....
  A co nie? Jak tak!

 • signum_t

  Oceniono 7 razy 7

  nie ma, nie ma, nie ma - e tam nie ma
  Kasa wypłacana członkom komisji - JEST!

 • jerzykkur38

  Oceniono 7 razy 7

  W sposób bezwzględny i nieludzki,polski SUWEREN,przez ponad rok jest systematycznie okradany.Pytani przez dziennikarzy ,o ustalonych nowych faktach,dotyczących katastrofy pod Smoleńskiem,członkowie podkomisji,odpowiadają i powtarzają jak mantrę : jesteśmy głodni .Jedynym sukcesem tej ekipy jest to,iż ich żołądki zostały napełnione polskimi artykułami spożywczymi.Mrożek czy Gombrowicz,nie skomentowaliby lepiej,wiekopomnych sukcesów tej podkomisji.Wstyd niewyobrażalny.Może bóg wojny Macierewicz,zwróci Polakom,wyrzucone w błoto miliony zł.

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 7 razy 7

  A tupolewa jak nie było tak nie ma w Polsce. Pan Macierewicz i Pan Waszczykowski jak widać nie potrafią nawet wraku sprowadzić do kraju a tak chojraczyli, że PO to zdrajcy bo samolotu nie sprowadzają. Chciałbym usłyszeć jaki jest tego przyczyna z ust szanownych ministrów? Czyżby ta sama co za czasów PO? Śledztwo w Rosji jeszcze nie jest skończone? Co za cwaniaki!

 • Zbigniew Janus

  Oceniono 7 razy 7

  Wygląda to jak komisja do wyciągania pieniędzy podatników -bazująca na kłamstwie i oszustwach

 • jesiotr99

  Oceniono 7 razy 7

  jak mówił klasyk, bo to nie chodzi o to żeby złapać króliczka, tylko gonić gonić !! Będziemy więc świadkami pogoni która nigdy się skończy.. Ciemny lud to dalej łyka

 • pafciu1

  Oceniono 7 razy 7

  Do moderatora,
  znowu to samo,przy ocenie komentarza wyświetla się komunikat"już oceniałeś"a czytam i oceniłem to pierwszy raz...czyżby pisowskie lub ruskie trole?

 • nawiiwan

  Oceniono 7 razy 7

  Panie Lasek,weź Pan zauważ, że parówki promocyjne będą dopiero od czwartku i wtedy dochodzenie ruszy z kopyta.

 • jndy

  Oceniono 7 razy 7

  Żadnych dokumentów i wyników prac nie ma? A lista płac przecież jest. Czy ktoś w końcu złoży doniesienie do prokuratury o działanie na szkodę Skarbu Państwa? Ścigają za duperele, a tu w grę wchodzą szkody finansowe w milionach złotych..

 • hefajstos1

  Oceniono 7 razy 7

  Komisja Macierewicza jest pośmiewiskiem wszystkich, poza tymi, komu odebrano rozum .

 • szyderski

  Oceniono 7 razy 7

  Pan Maciej Lasek jest dr inz, czyli ma wysoki tytul zawodowy, Bral udzial w ponad stu przypadkach katastrof wlasnie lotniczych! Wiec Sz. P. Autorze tytuluj go jak nalezy, bo w przeiwienstwie do tych pseudoekspertow Maciarewicza jest jedynym prawdziwym ekspertem.
  Tak wiec dr inz. Maciej Lasek, jasne?

 • mcguirre

  Oceniono 7 razy 7

  Za takie pieniądze to komisja będzie pracować do końca świata i wcale jej nie będzie zależało na wyjaśnienieniu czegokolwiek. Znów będziemy wysłuchiwać fatastycznych teorii i farmazonów rodem z filmów science fiction a członkowie komisji będą się świetnie bawić, niestety za nasze pieniądze. Ponownie stara prawda o gonieniu króliczka się sprawdza...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX