Maciej Lasek zmiażdżył Komisję Smoleńską. "Przeproście i zakończcie tę tragifarsę"

Były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Maciej Lasek na Twitterze rozliczył Komisję Smoleńską z dotychczasowych "osiągnięć". Wytknął brak skutecznych działań i co ważniejsze efektów.

Kilka wpisów na Twitterze wystarczyło Maciejowi Laskowi, żeby pokazać, że powołana przez Antoniego Macierewicza, szefa Ministerstwa Obrony Narodowej - Komisja Smoleńska nie zrobiła żadnych postępów ws. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej z 2010 roku. Lasek zrewidował głośne deklaracje KS. I w punktach wymienił dotychczasowe osiągnięcia. 

Maciej Lasek punktuje ekspertów Macierewicza

Przypomniał m.in., że mimo deklaracji Macierewicza z lutego 2016 roku nie złożono doniesienia do prokuratury ws. zniszczenia dokumentów dot. katastrofy. Chodzi o Dziennik Działania Dyżurnych Służb Operacyjnych obejmujący 10 kwietnia 2010 roku. 400-stronicowy protokół sporządzono z polecenia szefa Centrum Zarządzania Kryzysowego w lutym 2012 roku. Lasek odniósł się też do słów Witolda Waszczykowskiego, szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych, który na wtorkowej konferencji - ku zaskoczeniu wszystkich - zadeklarował, że szanse na odzyskanie wraku są "coraz mniejsze".

Wśród kilku wpisów Macieja Laska obnażających nieudolność działań Komisji Smoleńskiej znalazł się też ten emocjonalny. Były szef PKBWL i tzw. zespołu Laska, który miał za zadanie przekazywać rzetelną, specjalistyczną wiedzę o katastrofie - w reakcji na teorie spiskowe, napisał:

Maciej Lasek jest inżynierem specjalistą od mechaniki lotu, po katastrofie smoleńskiej brał udział w pracach tzw. komisji Millera, która analizowała tragedię. Finalnie ustalono, że przyczyną katastrofy smoleńskiej było zbyt szybkie opadanie, zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania, spóźnione odejście na drugi krąg i w konsekwencji zderzenie z przeszkodą terenową. Członkowie komisji podkreślali, że ani rejestratory dźwięku, ani parametrów lotu nie potwierdzają tezy o wybuchu na pokładzie samolotu, którą forsował Antoni Macierewicz. Ponadto w raporcie wskazano m.in. na błędy rosyjskich kontrolerów z lotniska w Smoleńsku.

Katastrofa zbadana i wciąż badana

Do lipca 2011 r. przyczyny katastrofy badała Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, którą kierował ówczesny szef MSWiA Jerzy Miller. Tragicznym lotem prezydenckiego tupolewa zajmował się też parlamentarny zespół smoleński, na którego czele stal Antoni Macierewicz. Jego raport z kwietnia 2015 r. zawierał tezę, że prawdopodobną przyczyną katastrofy była seria wybuchów m.in. na lewym skrzydle, w kadłubie i prezydenckiej salonce. Od lutego 2016 r. katastrofą zajmuje się podkomisja powołana przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

 O stanowisko ws. działań KS poprosiliśmy Ministerstwo Obrony Narodowej.

A TERAZ ZOBACZ: Rok temu byście w to nie uwierzyli. Absurdy PiS-u

Więcej o:
Komentarze (397)
Maciej Lasek zmiażdżył Komisję Smoleńską. "Przeproście i zakończcie tę tragifarsę"
Zaloguj się
 • adamtko

  Oceniono 159 razy 151

  Sz. Pan Lasek ma rozum i wiedzę, ponadto umie obu użyć.
  Musi być więc wrogiem PiS i innych okadzonych.

 • chi-neng

  Oceniono 113 razy 107

  BRAWO PANIE LASEK!

  Tak trzymac i miazdzyc dalej!
  Wg mnie, "tragifarsa" to za miekkie okreslenie.
  To jest maraton nekrofilii w wydaniu sekty smolenskiej, trwajacy juz 7 lat.

 • pysio62

  Oceniono 104 razy 98

  Przyczyny katastrofy smolenskiej sa juz wyjasnione dawno temu, i zadne PIS-owskie brednie nie sa w stanie tego faktu zmienic. Sa moze jeszcze do doprecyzowania jakies szczegoly, ale bez wiekszego wplywu na ocene calosci. Ciekawa to jeszcze moze byc ewentualnie tresc ostatniej rozmowy telefonicznej braci Kaczynskich, i jak tresc tej rozmowy byla, jest i bedzie wykorzystywana przez sluzby przynajmniej kilku panstw, ktore maja zarejestrowana tresc tej rozmowy.

 • fakiba

  Oceniono 88 razy 86

  A komisja ma się bardzo dobrze finansowo i będzie jeszcze długo "wyjaśniać" tak długo dokąd płacić będą

 • leszek.30

  Oceniono 80 razy 76

  Ale o jednym też trzeba pamiętać.. Ta komisja Macierewicza, to bardzo wysokie pensje , około 20tys. miesięcznie dla każdego "członka" tej komisji..! ..Tak więc, nie spodziewajmy się likwidacji tej ssącej rury smoleńskiej.. Dopóki płynie tak forsa, to się nie "odessają"..!!!

 • 6drabin

  Oceniono 74 razy 72

  Problem katastrofy w Smoleńsku jest rozpatrywany w aspekcie religijnym a nie naukowym.

 • wpac

  Oceniono 68 razy 64

  Komisja będzie "pracować" nadal. Wynagrodzenie to zapłata za zrobienie z siebie idiotów.
  Na koniec tych ekspertów zatrudni Muchomor, po utworzeniu nowego kierunku na swojej "uczelni".

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 59 razy 57

  przecież ta komisja nie jest po to żeby cokolwiek wyjaśnić tylko po to (jak wielki słomiany MIS) żeby nikt nie zadawał pytań na co idą miliony z budżetu i żeby ciągle podsycać paranoje "spiskowo-zamachową" u ciemnego luda

 • mark6

  Oceniono 62 razy 54

  Pan Lasek najwyrazniej nie zrozumiał, że z PiSowską KLOAKĄ się nie dyskutuje.
  Ich można tylko lać od razu w .........
  Polemika z szaleńcami pod wodzą ŚWIRA macierewicza jest bez sensu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX