Bielan: "Kaczyński w doskonałej kondycji psychicznej i fizycznej. Szykuje się na długie zarządzanie"

Adam Bielan (PiS) w dzisiejszej rozmowie o ewentualnej emeryturze politycznej Jarosława Kaczyńskiego zapewniał, że odejdzie on z polityki "za bardzo wiele lat". Podkreślił też, że prezes jest zdrowy na ciele i umyśle.

Media od pewnego czasu spekulują na temat znużenia prezesa PiS polityką i jego ewentualnej emerytury. Sam Kaczyński, pytany o to niedawno w Polskim Radiu stwierdził, że do emerytury "jeszcze trochę ma".

Powraca jednak pytanie o zdrowie prezesa. Od pewnego czasu tabloidy pokazują zdjęcia dokumentujące wizyty w szpitalu wojskowym na Szaserów w Warszawie. Dzisiejszy "Fakt" napisał, że chodziło o problemy ze stawem kolanowym Kaczyńskiego i rehabilitację po to, by uniknąć operacji. 

Przedstawiciele PiS już nie raz zapewniali, że prezesowi nic poważnego nie dolega, ale szczegółów nie chcieli zdradzać. 

Do tematu pośrednio odniósł się też w dzisiejszej rozmowie z Nowa TV Adam Bielan. Był pytany, co oznaczałoby dla PiS-u odejście Kaczyńskiego.

Po ewentualnym odejściu Jarosława Kaczyńskiego PiS przetrwa, ale to odejście nastąpi, jak sądzę, za bardzo wiele lat. Jarosław Kaczyński jest w doskonałej kondycji psychicznej i fizycznej, więc myślę, że szykuje się na długie zarządzanie partią

- mówił były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, a obecnie wicemarszałek Senatu z klubu PiS.

A TERAZ ZOBACZ: Chwilę po głosowaniu poseł Kaczyński robi ten gest