Poseł Kukiz'15 Rafał Wójcikowski nie żyje. Zginął w wypadku koło Skierniewic

W wypadku, do którego doszło dziś rano na trasie S8 koło Skierniewic, zginął poseł Rafał Wójcikowski. Dwie inne osoby zostały ranne.

Dziś rano na trasie S8 na wysokości miejscowości Wędrogów doszło do wypadku, w którymi zginął poseł Rafał Wójcikowski.  - podaje "Dziennik Łódzki". Rzeczniczka łódzkiej policji poinformowała, że poseł stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki. Obok zatrzymał się samochód, którego kierowca chciał udzielić pomocy Wojciechowskiemu. Wówczas w jego auto uderzył kolejny pojazd. 

W wyniku zderzenia tych dwóch pojazdów lekko ranne zostały dwie osoby, natomiast kierujący volkswagenem bora w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Podczas oględzin miejsca wypadku i zabezpieczania śladów policjanci odnaleźli dokumenty wskazujące na to, że ofiarą śmiertelną jest poseł na Sejm RP.

Osierocił żonę i dwoje dzieci

Wstępnie informację o śmierci posła potwierdził rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza. - Bliscy i współpracownicy posła Wójcikowskiego są w drodze na miejsce - powiedział nam Kulesza. 

Informację potwierdził także klubowy szef Wójcikowskiego Paweł Kukiz. "Dziś nad ranem zginął w wypadku nasz Przyjaciel, Poseł na Sejm RP Rafał Wójcikowski. Miał 43 lata. Osierocił Żonę i dwoje dzieci. Nie jestem w stanie teraz napisać nic więcej... Ogromny żal" - napisał na Facebooku.

Pod koniec ubiegłego roku poseł wyznał na mównicy sejmowej, że ma zespół Aspergera. Dzięki jego przemówieniu udało się przekonać posłów, by w projekcie ustawy o oświacie przyjąć poprawkę rozróżniającą zespół Aspergera od autyzmu. Po głosowaniu rozległy się owacje i oklaski.

Premier Beata Szydło złożyła kondolencje rodzinie posła. Wyrazy współczucia skierowała także do posłów klubu parlamentarnego Kukiz'15. - Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci naszego kolegi, posła klubu parlamentarnego Kukiz'15, pana Rafała Wójcikowskiego. Chcieliśmy złożyć kondolencje rodzinie, wyrazić nasz głęboki żal z powodu śmierci pana posła i składamy również wyrazy współczucia członkom klubu parlamentarnego Kukiz'15 - powiedziała na konferencji prasowej.

Pierwsza kadencja w Sejmie

Wójcikowski zdobył mandat poselski w okręgu wyborczym, obejmującym Piotrków Trybunalski. Ukończył Uniwersytet Łódzki, na kierunku finanse i bankowość oraz informatyka i ekonometria. Doktorat uzyskał na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Z zawodu był nauczycielem akademickim. Należał do Stowarzyszenia KoLiber. Jako ekspert współpracował z Fundacją Republikańską.

Rafał Wójcikowski miał 43 lata. Była to jego pierwsza kadencja w Sejmie.

Fisher, Wajda, Bowie, Cohen, Czubaszek. Oni odeszli w 2016 roku

Więcej o: