TVP1 pokazała "Pucz". "Ktoś w telewizji straci za to pracę"

Telewizja Polska wyemitowała film dokumentalny "Pucz" w reżyserii Ewy Świecińskiej. Materiał poświęcony był kryzysowi sejmowemu, który rozpoczął się 16 grudnia.

Film "Pucz" rozpoczął się momentem wykluczenia posła PO Michała Szczerby z posiedzenia Sejmu i protestem posłów. Nie powiedziano wprost, dlaczego doszło do sejmowego kryzysu, zabrakło też głosowania w Sali Kolumnowej, którego legalność kwestionuje opozycja.

W dokumencie pokazywano przede wszystkim zdjęcia z protestu opozycji i manifestacji przed Sejmem zilustrowane dramatyczną muzyką. Materiał w większości pozbawiony był komentarza. Dobór wykorzystanych fragmentów mógł wywołać w widzach wrażenie, że protest nie miał uzasadnienia i jego celem było odzyskanie utraconej władzy przez PO i związane z nią środowiska. W dokumencie cytowano wypowiedzi, z których wynikało, że kryzys sejmowy był nie tylko zaplanowany przez opozycję, ale odbywał się według scenariusza pisanego przez Rosjan.

W "Puczu" pojawił się jednak także m.in. moment, na którym prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił do jednej z posłanek PO "Niech idzie do diabła". Dokument pokazywał też sytuacje, w których politycy PiS unikali rozmowy z posłami opozycji. Stąd zdaniem niektórych dziennikarzy i polityków, "Pucz" stawiał w złym świetle nie opozycję, ale obecną władzę.

Niektórzy uznali "Pucz" za nieudany, a oglądanie go za stratę czasu.

Dokument wyemitowany w TVP1 był złożony głównie z nagrań publikowanych przez posłów opozycji w mediach społecznościowych i fragmentów programów informacyjnych i publicystycznych m.in. TVP1, TVN24 i Polsat News. To także nie umknęło widzom.

Na Twitterze nie brakowało jednak i entuzjastycznych głosów. O "Puczu" pozytywnie pisał m.in. Michał Rachoń z TVP Info.

Zobacz także. Sławomir Sierakowski: TVP przebija Russia Today 

Komentarze (431)
TVP1 pokazała "Pucz". "Ktoś w telewizji straci za to pracę"
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 184 razy 150

  Z katastrofy samolotowej zrobili zamach wszech czasów, z małego szczerbatego dziadka z Żoliborza zrobili bohatera opozycji - to i z blokady mównicy sejmowej zrobili "pucz" i kolejny zamach .. A co tydzień to lepiej i ciekawiej

 • laborant1

  Oceniono 127 razy 101

  Takiego samozaorania w wykonaniu "dobrej zmiany" szczerze gratuluję. !!!!!

 • led2007

  Oceniono 105 razy 91

  Kurski w nagrodę zostanie ambasadorem na San Escobar! W Santo Subito już pędzą bimber!

 • arwena2010

  Oceniono 86 razy 80

  a ja mam pytanie - GDZIE JEST WRAK ?
  miał być-obiecali że jak ONI rządzić będą to natychmiast,a najpóźniej do wiosny wrak bedzie. I gdzie jest?

  A w filmie brakowało Gandalfa i Śnieżynki .
  Bolszewia się boi..miernota-PUCZ Jarosław wie że już przegrywa i stąd ta desperacja

 • justas32

  Oceniono 85 razy 71

  Polska łatwo się zeświniła - wystarczyło 500 zł i wróciliśmy do czasów komuny ...

 • polakadam

  Oceniono 82 razy 62

  Jak widać po tym niby dokumencie "Pucz", ławka z fachowcami od propagandy jest w pislamie jeszcze krótsza niż się wcześniej wydawało. Puścili nieudolnego propagandowego gniota. A pani Ewa Świecińska znowu nie przysłużyła się wolakom. Ale przyjemnie było popatrzeć jak pisuarscy posłowie uciekają przed gniewem suwrena. Nawet ta krowa pawłowicz potrafiła rozwinąć całkiem dużą prędkość. Słusznie, gniew ludu bywa straszny.

 • hajna1951

  Oceniono 55 razy 49

  najbardziej mnie wkurza to że za takie badziewie jakie teraz robi TVP jeszcze trzeba abonament płacić ja tych dziadów wcale nie oglądam!

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 54 razy 42

  Ten Rachon to już mógłby Kurskiemu dupę lizać w bardziej intymnych warunkach. Ciec zatrudniony w TVP wygłasza takie paany ze już tylko robi z siebie idiotę.

 • maaac

  Oceniono 56 razy 42

  I po raz kolejny ta sama wypowiedź (kurdę przy PiSowcach ciągle się trzeba powtarzać).

  Szanowne Matoły z "Prawicy"

  To, ze jako matoły nie wiecie, ze jesteście lewakami to można wam darować. Jednak pomyślcie kurdę choć chwilę. Jaki przestępca będzie krok za krokiem dokumentował swoje działania? Jaki uczciwy człowiek będzie chował swoje działania przed kamerami?

  Dlaczego z działań opozycji czy teraz czy z obalania rządu Olszewskiego za pomocą konstruktywnego wotum, nieufności mamy nagrania? Dlaczego z obrad sali kolumnowej nie ma nagrań PiSowskich, a dodatkową kamerę trzeba było siłą z gardła wyrywać? Dlaczego PiS nie chciał wpuszczać dziennikarzy do Sejmu i nie wpuścił na ponoć bez kantów obrady w Sali Kolumnowej?

  Pośmieliście choć RAZ SAMODZIELNIE Szanowne Matoły z "Prawicy"? I co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX