Kurski przekłada emisję "Puczu" na 20.20. Akurat wtedy będzie trwać "Światełko do nieba"

Początkowo TVP miała pokazać dokument po południu, ale w oficjalnym programie pojawiła się nowa godzina emisji - 20.20. W tym czasie trwać będzie transmitowany przez TVN koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nową pora emisji pochwalił się na Twitterze prezes Jacek Kurski. Wcześniej o tej porze miał być nadawany serial "Blondynka". 

Dokument "Pucz" znalazł się w ramówce w ostatnich dniach. O czym opowiada? "Od momentu przejęcia władzy przez PiS, w demokratycznych wyborach parlamentarnych, opozycja (PO, Nowoczesna) dąży do obalenia legalnych władz i rozpisania przyśpieszonych wyborów. Z czasem środki używane do zwalczania państwa stają się coraz ostrzejsze. Kolejnym aktem tej walki była nieudana, zaplanowana od wielu miesięcy próba puczu w Sejmie RP, dokonana 16 grudnia. Film dokumentalny ma pokazać motywy, plany i sposoby działania puczystów. Kto i od kiedy przygotowywał zamach stanu?" - czytamy w opisie filmu.

Reżyserką obrazu jest Ewa Świecińska - druga reżyserka "Smoleńska", a także autorka dokumentów takich jak "Świątynia", "Święty z marginesu" czy "Bal". 

Zobacz też: Brak transmisji w TVP, pikniki wojskowe w weekend. Zobacz, jak PiS przeszkadza WOŚP

Więcej o: