RPO staje w obronie obcokrajowców. Minister Błaszczak: "Ma wyraźne lewackie poglądy"

- RPO jest zakodowany, ma wyraźne lewackie poglądy polityczne - tak o Adamie Bodnarze mówił szef MSWiA Mariusz Błaszczak w TVP Info. Bodnar zapowiedział, że będzie monitorował działania służb po ostatnich zamieszkach w Ełku.

- Obywatel Polski został zamordowany, teraz wszystko w ręku wymiaru sprawiedliwości. W Ełku jest bezpiecznie. Policja zatrzymała zarówno podejrzanych o zamordowanie, jak i zatrzymała tych, którzy dopuścili się aktów chuligańskich - mówił dziś w TVP Info minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

To komentarz po ostatnich wydarzeniach w Ełku. W sobotę w wyniku awantury w barze z kebabem, doszło do zabójstwa 21-letniego Polaka. Zarzuty zabójstwa postawiono Algierczykowi i Tunezyjczykowi. W niedzielę i poniedziałek przed barem doszło do gwałtownych protestów i incydentów. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

- Wszyscy ci, którzy złamali prawo, za to odpowiedzą - zaznaczył szef MSWiA. - W Polsce w odróżnieniu od tego, co dzieje się na zachodzie Europy, jest bezpiecznie. Również dlatego, że rząd PiS nie kontynuował polityki rządu PO-PSL, która sprowadzała się do tego, że otworzono granice Polski na napływ muzułmanów - dodał.

Błaszczak: Bodnar ma lewackie poglądy polityczne

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zapowiedział w poniedziałek, że "będzie monitorował przebieg postępowania zarówno w sprawie zabójstwa, jak i w sprawie zatrzymań w związku z udziałem w antycudzoziemskich zamieszkach". Zwrócił również ostatnio uwagę na fakt, że państwo niedostatecznie reaguje na przypadki dyskryminacji i przestępstwa motywowane uprzedzeniami.

- Rzecznik Praw Obywatelskich wyraża spore zaniepokojenie tą sytuacją i prosi też o ochronę osób innych narodowości, wyznań, religii - stwierdził w rozmowie z Mariuszem Błaszczakiem prowadzący rozmowę Adrian Klarenbach. 

- Rzecznik Praw Obywatelskich też jest zakodowany, ma bardzo wyraźne lewackie poglądy polityczne - stwierdził szef MSWiA. - RPO ma oczywiście prawo do tego, żeby monitorować sytuację, ale tu wyraźnie wpisuje się w narrację, jaka jest tworzona przez środowiska lewackie. To ma służyć metodzie, którą stosują w walce z rządem, to jest metoda, którą nazywają "ulicą i zagranicą". To ma akurat służyć zagranicy, psuciu opinii o Polsce - stwierdził Błaszczak.

Zobacz także: 28 osób zatrzymanych po nocnych zamieszkach w Ełku. "Proszę mieszkańców o spokój"

Komentarze (393)
RPO staje w obronie obcokrajowców. Minister Błaszczak: "Ma wyraźne lewackie poglądy"
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 92 razy 82

  "- Rzecznik Praw Obywatelskich też jest zakodowany, ma bardzo wyraźne lewackie poglądy polityczne - stwierdził szef MSWiA."

  Panie pożal się Boże ministrze! "Lewactwo", o którym Pan mówi, zawsze charakteryzowało się relatywizmem moralnym i lekceważeniem prawa w imię prywatnych poglądów na to, co słuszne, a co nie. Poglądy prawdziwie prawicowe zawsze zakładały szacunek dla prawa i równość wobec prawa.

  I dlatego właśnie to, co Pan mówi, Panie ministrze jest typowym przykładem lewackiego myślenia.

  Ktoś został zabity - więc jego zabójcy maja być ukarani jak w każdym innym przypadku (i z punktu widzenia prawa nie ma NAJMNIEJSZEGO ZNACZENIA, czy zabójca był Turkiem, a zbity Polakiem, czy odwrotnie).

  Jeśli natomiast z powodu tego zabójstwa inni ludzie usiłują atakować innych cudzoziemców (nie mających nic wspólnego z zabójstwem) - stosując jaką prymitywną wersję odpowiedzialności zbiorowej - to prawo (PRAWO, Panie ministrze!) ma obowiązek tych cudzoziemców bronić dokładnie tak samo, jak każdego innego niewinnego człowieka.

  I jeśli Pan, Panie ministrze, przypominanie o tym nazywa "lewactwem", to jest Pan albo durniem, albo człowiekiem złej woli.

 • fakiba

  Oceniono 61 razy 55

  Dla Błaszczaka i reszty pisiorów komu nie podoba się popieranie działalności "prawdziwych polaków" i innych szaro burych ONRowców , jest lewakiem

 • chi-neng

  Oceniono 53 razy 43

  Plaszczak i Ziobro, wg mnie, nie sa godni czyscic butow Bodnara, wiec ich zdanie, dla mnie przynajniej, znaczy ZERO ZERO ZERO.

 • fakiba

  Oceniono 47 razy 41

  To nie jest prawdą , że państwo nie reaguje przecież państwo bardzo szybko reaguje na wszelkie objawy dyskryminacji , po wyroku za spalenie kukły Żyda zaraz prokurator wystąpił o obniżenie kary

 • elzbietttta

  Oceniono 42 razy 36

  Smutne, ze tylu Polaków ma tak rasistowskie poglądy i popiera dzicz rzucająca kamieniami. Karma jednak wróci.

 • szumarek

  Oceniono 43 razy 35

  Dwa tysiące lat temu też był taki "lewak" co się kumplował np. z trędowatymi
  Ale to było tak dawno, że pan minister już przestał w to wierzyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX