Noworoczne życzenia od Donalda Tuska. Były premier chciałby Polski bez "zła i głupoty"

Życzenia dla Polski zamieścił na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej. "W nowym 2017 roku - Ojczyznę wolną od zła i głupoty, Panie" - napisał. Nie wszystkim słowa polityka przypadły do gustu...

Donald Tusk opublikował na Twitterze noworoczne życzenia. "W nowym 2017 roku - Ojczyznę wolną od zła i głupoty, Panie" - napisał.

Nie wszystkim spodobały się słowa przewodniczącego Rady Europejskiej. Wielu komentujących wpis życzyło Tuskowi, by nie wracał do Polski.

Inni wręcz przeciwnie - błagali, by były szef PO przyjechał "ratować ojczyznę".

W zeszłym roku polityk życzył "normalności na Nowy Rok, zimnej głowy i ciepłej wody w kranie wszystkim bez wyjątku".

A TERAZ ZOBACZ: Tusk w Polsce. Miał mówić o kulturze, ale... "Historia każe mi zmienić wystąpienie"

Więcej o:
Komentarze (433)
Noworoczne życzenia od Donalda Tuska. Były premier chciałby Polski bez "zła i głupoty"
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 106 razy 50

  Patrzcie, oburzyli się :-)

  Był taki dowcip za czasów PRL.

  Jedzie pijany gość autobusem i bełkocze:

  "Tan rząd jest do dupy! Ten rząd jest do dupy"!"

  Wsiada dwóch smutnych panów i gościa zgarniają: "Pan pójdzie z nami!"

  "Ale panowie" - tłumaczy się pijak - "…przecież ja mówiłem o rządzie USA!"

  "Dobra dobra, nie rżnij pan głupa, przecież my doskonale wiemy, który rząd jest do dupy…"

  No więc, drodzy PiSowcy… Szczęśliwego Nowego Roku! :-)

 • rabingoldblatt

  Oceniono 93 razy 45

  Znudziła się suwerenowi ciepła woda w kranie więc postanowił potaplać się w szambie.

  A mi nie przeszkadzała ciepła woda w kranie i nie jestem fanem taplania się w guanie więc ci co się z szamba wynurzają nazywają mnie: "gorszym sortem".

  Ale jestem dobrej myśli. Ciepła woda w kranie to normalność i cywilizacja. A szambo wcześniej czy później się uprzątnie i trafi tam gdzie jego miejsce.

  Wszystkiego dobrego w nowym roku dla wszystkich.

 • viaac

  Oceniono 83 razy 37

  Tusk jaki jest, taki jest, ale przynajmniej nie nazywa swoich przeciwników gorszym sortem, komunistami i złodziejami, nie prawi bzdur o "korycie" i nigdy nie lekceważył wyroków TK, nie łamał konstytucji, nie zwalniał z mediów PiSich prezesów i dziennikarzy pokroju Pospieszalskiego (wyborcza.pl/1,75968,19563377,tvp-ostatnich-osiem-lat.html). Marszałkowie sejmu z czasów PO nie wykluczali posłów za pierdoły (Kaczyński i tablet mieli swoje 20 min, Szczerba nie dostał 20 sekund) i tak dalej. Nie chce mi się nawet wymieniać wszystkich różnic pomiędzy Tuskiem a tym plugawym gościem, który obecnie rządzi wszystkim z tylnego siedzenia w obawie przed konsekwencjami prawnymi swoich poczynań.

  Najlepszego w Nowym Roku tym wszystkim łajzom, które chcąc umoczyć Tuska w aferze Amber Gold zapominają o milionach PiSowskiego senatora, który ten zarobił na upadających SKOKach, czyli (ni mniej, ni więcej) na straconych oszczędnościach zwykłych Polaków.
  Zdrowia życzę też tym, którzy chcą wrzucić Tuska do więzienia za katastrofę smoleńską pomimo faktu, że za tę sprawę odpowiada wyłącznie PiS, bo to Kancelaria Prezydenta Kaczyńskiego organizowała lot do miejsca, w którym nikt Kaczyńskiego nie oczekiwał, a w którym musiał się znaleźć z powodu kampanii prezydenckiej i na polecenie swojego plugawego brata.

  Jak mawiają miejscowi antysemici, którzy wszędzie węszą sPiSek: szalom!

 • heepurian

  Oceniono 58 razy 36

  Obojętnie kto składa życzenia, Tusk, Duda czy Kaczyński. Ważne jest by w Polsce respektowane było prawo. Przez wszystkich, a szczególnie przez posłów. Są wątpliwości czy w Sali Kolumnowej było kworum. Można je rozwieść ujawniając nagranie z 3 kamery ale Kuchciński nie chce udostępnić nagrania. Wszyscy widzieliśmy jak Ziobro już po zamknięciu posiedzenia sejmu podpisuje listę obecności. To samo zrobili Zieliński i Kamiński. Ja mam wątpliwości czy oni podpisywali się za siebie, może za tych posłów których wtedy w Sejmie nie było ? Można porównać podpisy wszystkich posłów z listy obecności z tego posiedzenia z poprzednimi. Można też poprosić by posłowie którzy niby mieli stanowić kworum złozyli oświadczenia, że byli na sali kolumnowej i rzeczywiście głosowali. Można wreszcie wziąć zapis z sali plenarnej zanim nastąpiła przerwa i sprawdzić jakie miejsca były wolne. Wiadomo kto tak zwykle siedzi i do tych posłów zwrócić się z wnioskiem by potwierdzili że rzeczywiście byli w sali kolumnowej , a nie poza Warszawą. Sposobów jest wiele.

 • zemstaza158cm

  Oceniono 73 razy 33

  Ciekawe ile dzisiaj ( dzień świąteczny) wynosi stawka dla pisowskich trolli ? Tacy aktywni ?

 • czytakczynie12

  Oceniono 60 razy 28

  Bardzo dobre życzenia na Nowy Rok. Obejrzyjcie sobie "Wesele " Andrzeja Wajdy, albo wróćcie do lektury Wyspiańskiego "Miałeś chamie złoty róg....". Czy Polacy nie widzą jak "dobra zmiana" niszczy nasz kraj i prowadzi Ojczyznę do katastrofy, czy nie widzą jakich mamy przedstawicieli, ludzi bez kręgosłupa, którzy tak łatwo dają sobą sterować przez posła, nie maja za grosz wstydu, honoru, godności, łamią prawo, a przecież przysięgali. Może inna lektura '"Lalka'. Głównym bohaterem tej powieści był Stanisław Wokulski człowiek szlachetny, wartościowy, była tam tez inna postać, niejaki Starski. Polacy właśnie teraz zachwycają się takimi Starskimi jak panna Izabela Łęcka, a nie doceniają ludzi szlachetnych, jakim był Wokulski. Polacy, wróćcie do prawdziwych autorytetów. Nie zachwycajcie się chłystkami, cwaniaczkami, bez kręgosłupa z głupawym uśmieszkiem Cytat: "..wcale pan nie posiada szampańskich własności... Pan ma raczej własności starego sera, co to podnieca chore żołądki, ale prosty smak może pobudzić do wymiotów". Stanisław Wokulski do Starskiego ("Lalka"). Wyborcy "dobrej zmiany" zachwycacie się ludźmi, którzy na zachwyty nie zasługują. "Ruchadło leśne" na salonach, fortepian Chopina bruku.

 • elenem

  Oceniono 46 razy 24

  Oby sie spełniło p. Tusk. Tez sobie i innym zycze "Polski bez zła i głupoty". I spokoju. A dla p. Tuska dużo zdrowia i wytrzymałości.

 • 1teutates1

  Oceniono 36 razy 22

  Też tego życzę Polsce. Ale na to się nie zanosi, bo:
  - Polacy wydają miliardy na kler, nie na naukę czy kulturę
  - Polacy od 27 lat wybierają ciągle tych samych idiotów, chociaż ciągle od 27 lat odsuwają ich od władzy za spieprzoną robotę (jedyny przykład na energię (perpetuam mobile))
  - Polacy cieszą się z 500+, bo są zbyt tępi aby zrozumieć, że bez cięcia kosztów nie mają na to 500+.

  2017 rok, jeśli nie będzie III WŚ, nie ubędzie biedy, biedaków i "uprzywilejowanych".
  Zero zmian.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX