Poseł PO starł się z szefową "Wiadomości". "Dno. Powtarzają kłamstwa. Dziennikarstwo na poziomie PRL"

Borys Budka z PO skrytykował "Wiadomości" za "powtarzanie kłamstw wypisanych przez pseudodziennikarzy z wpolityce.pl". Reakcja Marzeny Paczuskiej była natychmiastowa.

- Pojawiają się też informacje, że Grzegorz Schetyna nie jest zwolennikiem kontynuowania sejmowej okupacji, którą silnie wspierają najbardziej radykalni posłowie opozycji, Borys Budka i Agnieszka Pomaska - taka teza pojawiła się w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP. 

ZOBACZ TEŻ: "Wiadomości" znalazły nowy epitet na opozycję. A jej posłom zarzuciły... jedzenie pasztetu

Opinia, do której nieoficjalnie mieli dotrzeć dziennikarze Telewizji Polskiej, od razu została zauważona przez użytkowników Twittera. Zdaniem redakcji "Wiadomości" ma ona świadczyć o rozłamie w Platformie Obywatelskiej. 

Na te słowa postanowił zareagować Borys Budka. "Poziom "Wiadomosci" TVP to dno, powtarzają kłamstwa wypisywane przez pseudodziennikarzy z wpolityce.pl, w dodatku myląc nazwiska" - napisał poseł PO.

Odpowiedź Marzeny Paczuskiej była jednak natychmiastowa. "Pańskie nazwisko, panie pośle Budka, trudno pomylić z jakimkolwiek innym..." - odpisała, przekonując jednocześnie, że polityk PO "odmawia wypowiedzi dla 'Wiadomości'".

"Proszę nie kłamać, gdy robiliście paszkwile na mój temat, zero kontaktu. Naprawdę, dziennikarstwo na poziomie PRL. Szkoda" - skomentował te zarzuty Budka.

Więcej o: