"Gazeta Polska" w iście "świątecznym" nastroju. Zwykła okładka? Spójrzcie na ten tytuł

Boże Narodzenie to tradycyjnie czas, kiedy cichnie większość politycznych i medialnych sporów. Okazuje się jednak, że nie wszystkim w tym roku udzielił się świąteczny nastrój.

W tym roku w czasie Bożego Narodzenia polityczna temperatura jest wyjątkowo wysoka, a posłowie opozycji wciąż okupują Sejm. Mogłoby się jednak wydawać, że przynajmniej media (zwłaszcza te mieniące się katolickimi), w ten świąteczny czas spuszczą nieco z tonu i odstąpią od podgrzewania politycznych podziałów przy wigilijnym stole. A już na pewno nie będą mieszać bieżącej polityki z obchodzonym przez wielu Polaków, ważnym, religijnym świętem.

Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest: otóż “Gazeta Polska Codziennie” na pierwszej stronie co prawda chwali się śpiewnikiem z kolędami i przypomina piórem ks. Chrostowskiego, że "święta to sposobność do tego, byśmy zastanowili się nad sensem całego życia”, ale jednocześnie dziennik wielką czcionką pisze "Bóg się rodzi, KOD truchleje” i życzy posłom, by"... nie musieli obradować w stajence”.

 

Więcej o: