Kaczyński udzielił wywiadu słynnej agencji Reuters. Oto, o czym mówił [CYTATY]

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla agencji Reuters. Opowiadał o Brexicie, Trumpie i... "komediowym" zachowaniu Unii Europejskiej w stosunku do Polski. Oto najlepsze cytaty z prezesa PiS-u.

Jarosław Kaczyński opowiadał o Brexicie, Trumpie, Unii Europejskiej i Grupie Wyszechradzkiej. Przede wszystkim jednak opowiadał o swojej wizji Polski i "śmiesznej" postawie instytucji europejskich. Wybraliśmy najlepsze cytaty z wypowiedzi prezesa PiS.

O podważaniu demokracji i praworządności w Polsce przez UE

 "To absolutna komedia, ponieważ w Polsce nie dzieje się nic, co naruszałoby prawo".

O swojej roli w państwie

"Czasami moja rola jest porównywana do roli pierwszego sekretarza w czasach komunizmu. Otóż pierwszy sekretarz miał ogromny budynek, z setkami pracowników ... I nie byłbym w stanie nim zarządzać nawet gdybym był nieporównanie bardziej inteligentny niż jestem teraz i miał umysł Einsteina".

Kaczyński przyznał też, że choć "w sferze politycznej ma poważny autorytet", to w rzeczywistości "większość decyzji jest podejmowana bez jego woli i świadomości".

O polskiej gospodarce

"Byłbym skłonny zdecydować się na jakieś spowolnienie wzrostu ekonomicznego, jeżeli byłoby ono ceną przeforsowania mojej wizji Polski".

Prezes stwierdził też, że "jesteśmy świadkami buntu przeciwko temu, że po prostu zabieramy pieniądze elitom, które je gdzieś zagrabiły i podzieliły [między siebie]".

"Podważamy cały [obecny] mechanizm gospodarczy i chcemy go zakończyć".

O Unii Europejskiej

"Potrzebujemy reform, które wyraźnie określą, że Unia Europejska jest związkiem państw narodowych i że państwa narodowe są jej podstawą. Dodatkowo, potrzebujemy daleko idącej deregulacji".

O Donaldzie Trumpie

"Nie sądzę, by był na świecie polityk, który może powiedzieć coś definitywnie o Trumpie".

Czytaj więcej na stronie agencji Reuters.

Więcej o: