Wierchuszka PiS na Jasnej Górze. Modliła się "w intencji sytuacji politycznej w Polsce"

Kierownictwo PiS - w tym prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło - udało się na Jasną Górę. Politycy modlili się tam w intencji ofiar zamachu w Berlinie i "sytuacji politycznej w Polsce".

We wtorek wieczorem na Jasnej Górze zebrała się cała śmietanka Prawa i Sprawiedliwości - przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej modlili się m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, szef MON Antoni Macierewicz, szef MSWiA Mariusz Błaszczak czy szefowa KPRM Beata Kempa.

Modlitwa polityków odbyła się w intencji ofiar zamachu w Berlinie oraz "sytuacji politycznej w Polsce". - Matko naszej ziemskiej Ojczyzny, byłaś z nami w czasie różnych dziejowych prób. Byłaś z nami w czasach Potopu, w czasach rozbiorów i okupacji w sytuacji stanu wojennego. Bądź z nami dzisiaj! - zaapelował metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo.

- Polska jest darem Boga, darem ojczystego domu, kultury wiary i języka. Dlatego warto i trzeba się o nią spierać, ale w takim sporze nie chodzi o kłótnie, język nienawiści i pokonanie przeciwnika. Prosimy cię Matko przede wszystkim o zwycięstwo prawdy i bezpieczną przyszłość naszej Ojczyzny, zwłaszcza, że wczoraj w Berlinie została złożona kolejna ofiara życia naszego rodaka z rąk terrorystów - zaznaczył.

To nie pierwszy raz, gdy politycy PiS uczestniczyli w uroczystościach kościelnych. Na początku grudnia tłumnie pojawili się np. na 25. urodzinach Radia Maryja w Toruniu. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

 ZOBACZ TEŻ: Zamach w Berlinie. Rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum

Więcej o: