Piotr Duda: "Przygotowujemy się do wyjścia na ulicę. Nie będziemy się biernie przyglądać"

• Szef "Solidarności" zapowiada demonstracje związkowców• Sytuacja staje się niebezpieczna - mówił w TVP Info• Lider związku przekonywał, że Solidarność jest gotowa na konfrontację

Piotr Duda był Gościem Poranka w TVP Info. Odniósł się do obecnej sytuacji politycznej i ostrzegł, że ''Solidarność'' przygotowuje się do wyjścia na ulicę.

My nie będziemy się temu biernie przyglądać. Przygotowujemy się do wyjścia na ulicę i policzenia się. Jeżeli druga strona chce się policzyć na ulicy, to się policzymy. My ich czapkami przykryjemy!

- stwierdził przewodniczący ''Solidarności''.

- My jesteśmy do tego przygotowani. Jeśli chcą mieć konfrontację, to my jesteśmy na tę konfrontację przygotowani

- dodał Piotr Duda.

 

- Myśmy czekali 8 lat, 8 lat, żeby wymienić tę ekipę. (...) Sytuacja staje się niebezpieczna. I my też musimy pokazać, że to nie jest tak, że pan Kijowski, KOD, Platforma i Nowoczesna, mają patent na demokrację w naszym kraju. Szanowałem i szanuję protestujących, którzy wychodzą w państwie demokratycznym, i oznajmiają, że im się nie podoba to, to i tak dalej. Ale chciałbym, żeby ci ludzie wychodzili na ulice w konkretnych postulatach. A dzisiaj każdy pretekst jest dobry - mówił szef ''S'' w TVP Info.

Więcej o: