Anita Gargas wychwala pluralizm w TVP. Wtedy włącza się prowadzący: "A w naszym studiu..."

Do niefortunnej wymiany zdań doszło w sobotę na antenie TVP Info. Anita Gargas wychwalała pluralizm w telewizji publicznej, po czym włączył się prowadzący i przedstawił kolejnych gości w studiu. Ich dobór z pluralizmem miał jednak niewiele wspólnego.

Telefonicznym gościem TVP Info w sobotę przed godz. 16.00 była prawicowa dziennikarka, Anita Gargas, związana z "Gazetą Polską" i znana m.in. z filmów o katastrofie smoleńskiej.

Telewizja publiczna wzięła na siebie ciężar debaty publicznej. Wcześniej tej debaty w telewizji nie było, bo nie było drugiej strony. Była rozmowa we własnym sosie

- mówiła Gargas. 

Prowadzący zaznaczył, że TVP Info ma problem z przekazywaniem informacji o demonstracji przed Sejmem, bo jej reporterzy są zagłuszani. Po czym dodał: 

Kontynuujemy w takim razie debatę na naszej antenie. Samuel Pereira, publicysta TVP Info w naszym studiu. W Krakowie natomiast Tomasz Sakiewicz redaktor naczelny "Gazety Polskiej"

- zapowiedział. 

Ta niefortunna zbitka wypowiedzi nie przeszła bez echa. Na wymianę zdań zwrócili uwagę m.in. dziennikarka "Tygodnika Powszechnego" oraz lider stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, Jan Mencwel:  

ZOBACZ TEŻ: "Jesteśmy tutaj wszyscy, bo tam się dzieje historia". Rozmawiamy z protestującymi pod Sejmem

Więcej o: