O co chodzi w dzisiejszych protestach? Zobacz wystąpienie, od którego wszystko się zaczęło

Przerwane wystąpienie posła Michała Szczerby stało się początkiem nocnych i sobotnich protestów. Co takiego tam się stało?

Podczas dyskusji o budżecie na mównicę sejmową wyszedł poseł PO Michał Szczerba. W ramach solidarności z dziennikarzami najpierw postawił przed sobą kartkę z napisem "#WolneMediawSejmie". I to wystarczyło, żeby marszałek Kuchciński zareagował.

Informuję, że zakłóca pan obrady Sejmu. Przywołuję pana do porządku - mówił do Szczerby Kuchciński.

Poseł zdjął z mównicy kartkę i próbował zadać pytanie. Zagłuszyli go posłowie na sali, skandujący "Wolne Media!". Kiedy wreszcie udało mu się dojść do głosu, zdołał powiedzieć dwa zdania, zanim marszałek wyłączył mu mikrofon i wykluczył z obrad. Co takiego powiedział poseł?

Panie marszałku kochany. Muzyka łagodzi obyczaje! - zaczął swoje przemówienie Michał Szczerba.

Jego pytanie miało dotyczyć zwiększenia środków na orkiestrę Sinfonia Varsovia, o czym akurat debatowali posłowie. Kuchciński nie czekał, aż Szczerba skończy zadawać pytanie. Powołał się na "uniemożliwianie prowadzenia obrad" i wykluczył posła z posiedzenia Sejmu.

W odpowiedzi na działania marszałka, opozycja rozpoczęła blokadę mównicy sejmowej. Przed prawie dwie godziny rząd nie wiedział, jak uporać się z tą sytuacją. W końcu zdecydowano o przeniesieniu obrad Sejmu do Sali Kolumnowej - za małej, żeby pomieścić wszystkich posłów, i niedostosowanej do tego, żeby przeprowadzać tam głosowania.

> > CZYTAJ NASZĄ RELACJĘ Z PROTESTU NA ŻYWO > >

Więcej o:
Komentarze (59)
O co chodzi w dzisiejszych protestach? Zobacz wystąpienie, od którego wszystko się zaczęło
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 20 razy 16

  Hm.Szczerba wyleciał bo marszałek Kuchciński przejął się rolą i zapomniał że poseł w sejmie na mównicy to nie jest byle gostek pod budką z piwem .Szczerba chciał przedstawić poprawki do budżetu uwzględniające potrzeby stolicy .Zanim skończył a nawet zanim Szczerba zaczął to Kuchciński już wiedział ,że on ma inne niecne zamiary .Opozycja nie chciała uwalenia budżetu .Chciała poprawek .Trzeba ze zrozumieniem patrzeć i słuchać .Oczywiście nie mówię ,że nieuważnie obserwujesz .Tylko akurat w tym temacie nie masz racji .Suski się przewrócił w gronie własnych kolegów nikt mu nie pomagał .Gość ma swoje lata i nie dał rady po nocy ,zmęczenie.Są nagrania których nikt nie zakwestionuje .Jeśli Kaczyński nie chce kamer w sejmie to łamie konstytucję .Konstytucja mówi ,ze mają media prawo do nagrywania , rejestracji dźwięku i obrazu .Miłego dnia :)

 • chi-neng

  Oceniono 14 razy 14

  Mnie sie podoba Michal Szczerba:).

  Nie znalam go do tej pory, ale od dzisiaj go zapamietam:).

 • calmy

  Oceniono 22 razy 12

  Obóz rządowy doprowadził do tego że cały świat wie już że w Polsce parlament to skrzyżowanie burdelu z operetką. Pracami najwyższego organu ustawodawczego kieruje sterując ręcznie szczerbaty poseł bez żadnej funkcji, opozycja przeszkadza w naprawie państwa i trzeba jej wyłączać mikrofon, głosowania odbywają się niejawnie (w sprzeczności z Art. 113 Konstytucji), głosy liczą posłowie partii rządzącej, media są wykluczone z udziału jako "zbyt mało obiektywne", opozycja obraduje w sali plenarnej a partia rządząca w komórce na węgiel.
  Brawo rodacy. Zafundowaliśmy sobie u steru państwa ludzi którzy zniszczyli naszą opinię i wiarygodność na scenie międzynarodowej szybciej niż komuniści w 1946-1949. Ci potrzebowali trzech lat.

 • cezar85

  Oceniono 13 razy 11

  to wyłączenie mikrofonu uniemożliwia prowadzenie obrad panie marszałku kochany

 • sir_fred

  Oceniono 11 razy 9

  Widzimy pisowca, klikamy kosz. Dziękuję :)

 • tomtg123

  Oceniono 8 razy 8

  Właśnie pierwszy raz od roku oglądam Dziennik Telewizyjny na TVP1 - moja kochana Żona powiedziała "chodź, obejrzyjmy co te qtasy dziś powiedzą". I dwie uwagi :
  1) Jerzy Urban by się tego nie powstydził w stanie wojennym. Propaganda tak nachalna i wysilona, że chwilami śmieszna
  2) czuć strach pisiorów. Dobrze.

 • sacc77

  Oceniono 8 razy 8

  KUCHCIŃSKI - POLITYCZNA PROSTYTUTKA W STAJNI KACZEGO SUTENERA

 • mih.po

  Oceniono 8 razy 8

  zauważyliście, że trolle z PISu dziś robią nadgodziny na forum "wybiórczej" zamiast siedzieć na TV Trwam jak ojciec dyrektor nakazał. Ale jak tu bronić takich dziwadełek jak zawiecha intelektualna Kuchciński, jurny prezydent Doda, poseł padaka Suski czy główny opozycjonista Jarosław, który przespał stan wojenny ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX