Policja w penej mobilizacji. Joanna Mucha pyta: "Maj gaz pieprzowy?". I pokazuje film

Joanna Mucha opublikowaa na Twitterze nagranie, na ktrym wida funkcjonariuszy uzbrojonych w sprzt obezwadniajcy. "Gaz zawicy? Pieprzowy?" - pyta posanka. Policja: "Nie wprowadzajmy niepotrzebnej histerii. To standardowe wyposaenie".

Na nagraniu wydać funkcjonariuszy stojących w pobliżu Sejmu. I rzeczywiście są uzbrojeni w plecaki z butlami gazu pieprzowego. - To standardowe wyposażenie naszych oddziałów prewencji. Zawsze kampania lub pluton ma w swoim wyposażeniu miotacze gazu pieprzowego - wyjaśnia w rozmowie Gazeta.pl Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji. I uspakaja: - Gaz nie był używany. I nie ma żadnych przesłanek, aby policja miała z niego skorzystała.  

Mrozek odniósł się również do tweeta Joanny Muchy: - Nagranie nie potrzebnie podgrzewa atmosferę.  

500 policjantów 

500 policjantów - takie posiłki ściągnął do stolicy szef MSWiA, Mariusz Baszczak. Funkcjonariusze tłumaczą, że chodzi o "zapewnienie ciągłości służby".

Zdjęcia i nagrania z podwarszawskich miejscowości pojawiają się na portalach społecznościowych. Na wideo z Krakowskiego Przedmieścia widać, jak kilkanaście policyjnych pojazdów jedzie w stronę protestujących przeciwników rzdu.

Skąd taka decyzja służb? - Zapewnią ciągłość służby i podmienią stołecznych funkcjonariuszy, którzy od wczoraj zabezpieczają różne zgromadzenia - wyjaśnił w rozmowie z TVN Warszawa rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

Chodzi przede wszystkim o demonstrację pod Pałacem Prezydenckim, gdzie przeciwnicy rządu PiS sprzeciwiają się ograniczaniu swobód dziennikarzy w Sejmie.