"Nie dowiedział się ongiś Kaczyński...". Saramonowicz wbił szpilę prezesowi PiS. Kąśliwa uwaga

Porównanie do Jaruzelskiego i uszczypliwa uwaga o tym, że Jarosław Kaczyński nie był internowany. To komentarz Andrzeja Saramonowicza do nocnych wydarzeń w Sejmie.

"Nie dowiedział się ongiś Kaczyński, jak to było być internowanym, za to teraz już wie, jak to jest być Jaruzelskim" - aż tak mocnymi słowami Andrzej Saramonowicz, scenarzysta i reżyser, posłużył się, by skomentować wydarzenia ostatniej nocy.  

To oczywista aluzja do tego, co wydarzyło się pod budynkiem Sejmu po zakończeniu głosowania w Sali Kolumnowej, w której posłowie PiS przegłosowali budżet na 2017 rok. Przegłosowali, dodajmy, bez dopuszczenia do głosu opozycji. 

Część protestujących, którzy już wcześniej przybyli pod parlament, zablokowała wszystkie drogi wyjazdowe. Żeby politycy partii rządzącej opuścili teren Sejmu, rozpędzić protestujących musieli funkcjonariusze.

Co wydarzyło się w Sejmie w piątek 16 grudnia?

Wszystko zaczęło się od wystąpienia posła Michała Szczerby, który na mównicę zabrał kartkę z napisem "Wolne Media" i powiedział: "Panie marszałku kochany, muzyka łagodzi obyczaje. Dlatego Warszawa jest...". Po tych słowach marszałek MarekKuchciński wykluczył go z obrad Sejmu, a chwilę później opozycja zaczęła blokować mównicę. Jednocześnie przed Sejmem zaczęli zbierać się zwolennicy KOD. Ostatecznie obrady przeniesiono do sali kolumnowej, gdzie PiS, praktycznie bez posłów z innych ugrupowań, przegłosowało budżet na 2017 rok. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o:
Komentarze (159)
"Nie dowiedział się ongiś Kaczyński...". Saramonowicz wbił szpilę prezesowi PiS. Kąśliwa uwaga
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 67 razy 67

  To jest po prostu poczatek konca demokracji i wolnosci w Polsce. Czy pozwolimy, zeby w Polsce panowala, parafrazujac Kisiela, dyktatura ciemniakow? Ta dyktatura ciemniakow doprowadzi takze do katastrofy Polski w praktyce we wszystkich dziedzinach zycia. Ci co lamia Konstytucje i prawo, traca swoj mandat do rzadzenia, nawet jak ten mandat byl wczesniej legalny. Czysto praktycznie jednak byc moze jest jednak troche za wczesnie, poza tym zima to nie jest najlepsza pora na takie akcje, ale byc moze wystapi taka koniecznosc.

 • art_102

  Oceniono 60 razy 56

  No, co by o Jaruzelskim nie mówić, to Kaczyński mógłby byc tylko jego podnóżkiem.
  Już całej wojennej biografii Jaruzela wystarczy, zeby to stwierdzić.
  Poza tym Jaruzelski, mimo, ze po drugiej stronie, zachował odwagę i nigdy się nie chował za innymi, a kaczy rechot kiedy pod sejmem zasiadł w pancernej limuzynie, pokazuje jaki z tego wychowanego na komunistycznych przywilejach kurdupla gnom i tchórz....

 • jxl82

  Oceniono 44 razy 44

  George Orwell o takich jak Kaczyński rzekł mawiać-Raz się sku*wisz – ku**ą zostaniesz. Tchórz, tchórzem zostanie.

 • dzakarta

  Oceniono 43 razy 43

  Tchórzliwy mały, wredny gnom, który nie skalał się dotąd żadną uczciwą pracą !

 • heepurian

  Oceniono 47 razy 43

  Saramonowicz - 10/10 !!!!
  Przewidywany scenariusz dalszych kroków Kaczyńskiego :
  1/ wykluczenie z grona posłów części opozycji !!! Zarzuty, odebranie immunitetu, skazanie
  2/ Kucińskiego zastępuje Kaczyński
  2/ Duda ustępuje, jego funkcję przejmuje marszałek sejmu czyli Kaczyński
  3/ Sejm odwołuje rząd i przegłosowuje samorozwiązanie
  4/ Kaczyński powołuje rade prezydencką (Kaczyński + np. Macierewicz,, Błaszczak, Brudziński, Pawłowicz) która przejmuje uprawnienia sejmu i rządu.
  5/ pod byle pretekstem ogłasza stan wyjątkowy i zawiesza Konstytucję do odwołania ( wstrzymuje wybory)

 • aaa_kotki_dwa

  Oceniono 40 razy 40

  Oby się nie dowiedział jak to jest być Nicolae Ceaușescu.

 • jtby

  Oceniono 41 razy 37

  Jak się tow. Mały nie opamięta, to i może się dowie jak to być Nicolae Ceaușescu. Nie życzę mu - jestem za humanitarnymi wyrokami śmierci, ale żałować go i płakać po nim nie będę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX