Kaczyński i jego ludzie w policyjnej kartotece - oto okładka nowego "Newsweeka"

W swoim okładkowym tekście "Newsweek" pisze o tym, jak zwykli obywatele zbierają dowody na łamanie prawa przez PiS. I ilustruje go mocnym fotomontażem na okładce.

„Dokumentują łamanie prawa i nadużywanie władzy przez PiS. Zapisują najbardziej szokujące wypowiedzi i kłamstwa. I mają nadzieję, że ktoś kiedyś obecnych rządzących rozliczy” - pisze w zapowiedzi okładkowego tekstu „Newsweeka” Renata Kim. To zwykli ludzie: Daniel, inżynier budowlany i jeden z administratorów popularnej na Facebooku strony „Nie lubię PiS-u”. Drugim jest emerytka Ela, a trzecim jej koleżanka z USA.

A także założyciel strony „Kłamstwa PiS, który urodził się 13 grudnia 1981 roku. Żartuje, że kiedy dowiedział się o tym generał Jaruzelski, wypowiedział wojnę Polakom. – A dzisiaj to Jarosław Kaczyński wypowiada nam wojnę – mówi.

„Newsweek” promuje ten tekst okładką z fotomontażem zdjęć Jarosława Kaczyńskiego i jego ludzi: Beaty Szydło, Andrzeja Dudy, Zbigniewa Ziobry, Stanisława Piotrowicza i Antoniego Macierewicza - twarzy PiS-owskiej polityki zmian i - zdaniem wielu ekspertów - łamania obowiązującego w Polsce prawa.

Okładkę pokazał już redaktor naczelny tygodnika Tomasz Lis: