Waszczykowski daje Tuskowi ultimatum: Ma czas do maja, by zmienić swój stosunek do PiS-u

• Szef MSZ odpowiedział, czy rząd poprze kandydaturę Tuska na szefa RE
• Ma czas do maja, by zmienić swój stosunek do PiS-u - stwierdził
• Wtedy będą podejmowane decyzje - kadencja Tuska mija za pół roku

Funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej Donald Tusk pełni od 2014 roku - jego kadencja upływa a maju. Czy rząd PiS go poprze?

Już w październiku główna decyzyjna osoba w partii, czyli Jarosław Kaczyński, zapowiedziała, że nie: - Nie można wykluczyć zarzutów wobec Donalda Tuska w różnych sprawach. Zwykle wymieniana jest tu sprawa smoleńska, ale chodzi tu, może nawet przede wszystkim, o inne sprawy. Nie znam jego roli w sprawie afery Amber Gold, prywatyzacji Ciechu-u. Jest wiele spraw do wyjaśnienia. Ktoś taki jak Donald Tusk nie powinien być dłużej przewodniczącym Rady Europejskiej. Jestem głęboko przekonany, że byłoby to przeciwko Unii Europejskiej - powiedział.

O tym, że możliwe jest, iż rząd nie poprze Tuska, mówiła premier Beata Szydło. Wczoraj w programie „Horyzonty” w TVN24 wypowiedział się w tej sprawie szef MSZ Witold Waszczykowski. Choć Tusk pisatuje stanowisko unijne, nie - reprezentuje Polskę w UE, Waszczykowski bez ogródek stwierdził, że Polska powinna mieć z jego urzędowania korzyści lub coś co on uważa za „rekompensatę”. - Przez dwa lata - ciesząc się oczywiście z faktu, że Polak zajmuje istotne stanowisko - nie otrzymaliśmy żadnej rekompensaty jako Polska - powiedział.

- Pan premier Tusk ma czas do maja, bo mniej więcej wtedy będą te decyzje podejmowane, aby zmienić swój stosunek do polskiego rządu - stwierdził. Zarzucił też Tuskowi, że ten „nie interesuje się bezpieczeństwem własnego kraju”.

Komentarze (445)
Waszczykowski daje Tuskowi ultimatum: Ma czas do maja, by zmienić swój stosunek do PiS-u
Zaloguj się
 • flaki_w_mozgu

  Oceniono 93 razy 77

  Oczywiste, że Tusk nie powinien być przewodniczącym Rady Europy. Powinna być nim sołtysowa z Podkarpacia.

 • justas32

  Oceniono 63 razy 51

  Mam nadzieję że Waszczykowski - podobnie jak ta cała łamiąca prawo faszystowska banda - po wyborach trafi do pierdla. A jego prośbę o ułaskawienie będzie rozpatrywał prezydent Tusk ...

 • atr8

  Oceniono 60 razy 50

  Wesz stawia ultimatum grzebieniowi.

 • fakiba

  Oceniono 51 razy 49

  Ten dyplomato to panu Tuskowi może skoczyć a nie ultimatum stawiać , przecież pisiory mają w UE mniej do powiedzenia niż pewna nacja za Adolfa

 • marcel2761

  Oceniono 53 razy 47

  jest nadzieja więc, że Donald wróci i rozgoni to całe mafijne towarzystwo

 • jare_jare

  Oceniono 38 razy 38

  Hahaha, możesz mu skoczyć, pionku. To tak, jakby osiedlowy dres dawał ultimatum dzielnicowemu..

  Inna sprawa, że wsadźcie sobie swoje poparcie. Jeśli Tusk przez brak Waszego poparcia przegra - jest szansa, że wróci do polskiej polityki, a tego się boicie najbardziej. Poskłada Was tak, jak robił to wcześniej. Po prostu nie ta klasa polityczna, cokolwiek się o nim myśli.
  Jeśli poprzecie Tuska, cześć PiSowskich sekciarzy rzuci Wam się do gardeł. Jest jeszcze szansa, że szybko spreparujecie haki na niego i go posadzicie (AG - ale to jest dmuchana afera (wcale nie największa) i Wassermanowa bardzo się poci, by ten cyrk przeciągać) - słabo to widzę, bo to już otrze się o zagraniczne instytucje i więcej Waszych matactw wyjdzie na jaw.

  Do zobaczenia przy urnie, ale ten pod-minister Wlazłwszczynowski już do końca kadencji na stołku i tak nie dotrwa. Pewnie nawet do maja go już nie będzie.

 • dziadekjam

  Oceniono 37 razy 35

  Myślę, że brak poparcia PiS daje Tuskowi nadzieję na drugą kadencję. Poparcie PiS, to "pocałunek śmierci".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX