Dziennikarze pytają o kwotę wolną od podatku dla posłów, Cymański aż się "zagotował". "Nie niszczcie..."

- Nie niszczcie i tak osłabionego obrazu parlamentarzysty - apelował do dziennikarzy Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. - Nie demonizujcie ich. "Chciwi, pazerni, nieroby, lenie" - no naprawdę, dajcie spokój - mówił.

Sejm uchwalił we wtorek, że kwota wolna dla najmniej zarabiających wzrośnie w 2017 r. do 6,6 tys. zł, ale zarabiający ponad 127 tys. zł rocznie stracą prawo do tego odliczenia. Ustawa nie obejmie jednak zarobków parlamentarzystów. Dla nich zrobiono wyjątek i utrzymano kwotę wolną od podatków na poziomie około 30 tysięcy zł. 

Tadeusz Cymański, pytany przez dziennikarzy o nowe przepisy, dosłownie wybuchł. - Dyskutujmy, ale nie mówcie, bardzo was proszę, że my robimy jakiś wyjątek dla siebie - emocjonował się. Jako przykład wykorzystania diety polityk podał możliwość zapraszania delegacji do lokalu np. przez burmistrzów.

- Jakbym was wziął teraz na rachunek [Sejmu - przyp. red.], to ja mogę postawić? Nie! Z tej diety was zapraszam, chodźcie na obiad - mówił. - OK? Rozumiemy się? - naskakiwał na dziennikarzy.

"Przepraszam za trochę emocji"

Cymański pytał również, czy to wstyd, że poseł RP ma "jakieś pieniądze". - Nie niszczcie i tak osłabionego obrazu parlamentarzysty. Nie demonizujcie ich. "Chciwi, pazerni, nieroby, lenie" - no naprawdę, dajcie spokój! - dodawał.

- Przepraszam za trochę emocji - tłumaczył się później. - Kończę apelem, że państwa komentarz może być różny, ale fakty! - podkreślił skrótowo.

"Posłowie i senatorowie wykonują bardzo ciężką pracę"

We wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę o kwocie wolnej od podatku. Stało się to już 2 godziny po tym, jak ustawa wyszła z Sejmu. Jeszcze tego samego wieczora została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Co zakłada ustawa CZYTAJ TUTAJ >>>.

Wyższą kwotę wolną dla posłów na antenie TVN BiŚ uzasadniał minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. - Posłowie i senatorowie wykonują bardzo ciężką pracę dla nas wszystkich. Są bardzo ważni - zarówno posłowie opozycji jak i posłowie rządzący od 20 lat nie mieli regulacji - podkreślał.

Więcej o:
Komentarze (326)
Dziennikarze pytają o kwotę wolną od podatku dla posłów, Cymański aż się "zagotował". "Nie niszczcie..."
Zaloguj się
 • owca888

  Oceniono 84 razy 78

  A my was prosimy, Cymański, przestańcie obrzydliwie kłamać. Na tych kłamstwach się przejedziecie.
  I całe szczęście, już nie mogę się tego doczekać.

 • tom_aszek

  Oceniono 66 razy 64

  "Jako przykład wykorzystania diety polityk podał możliwość zapraszania delegacji do lokalu np. przez burmistrzów."

  Panie Cymański, ale przedmiotem emocjonalnej dyskusji nie są diety tylko kwota wolna od podatku, a ogólniej - _wyjątek_ zrobiony dla parlamentarzystów.

  Faktycznie, po co te emocje? Luzik, panie pośle. Po wypowiedziach pana Morawieckiego i pani Lichockiej wizerunek parlamentarzysty leży i kwiczy jak prosię z jabłkiem w ryjku, i żadne emocje go nie uratują.

 • 1pirat2

  Oceniono 58 razy 54

  Nikt nie niszczy skuteczniej wizerunku posłów i senatorów, niż oni sami swymi wypowiedziami i 10% frekwencją na obradach sejmu.

 • leon-witold

  Oceniono 50 razy 46

  po co zaklinać rzeczywistość panie pośle????? prawda boli !!!!!

 • puuchatek

  Oceniono 44 razy 42

  "Nie mówcie, bardzo was proszę, że robimy wyjątek dla siebie"

  Możemy nie mówić Panie Pośle, tylko czy to coś zmieni? Od stłuczenia termometru gorączka zniknie?…

 • abad01

  Oceniono 42 razy 38

  Posel Cymanski chcial blysnac przed kamerami (ostatnio jakos ucichl) a wyszlo jak zwykle. Zenada!

 • leszek.30

  Oceniono 28 razy 26

  Cymański jak się rozgada, to później nie może ruszać rękoma ....Ból jak cholera..!!!

 • jurek4491

  Oceniono 28 razy 24

  Cyniczne , podłe i bezczelne KŁAMSTWA Cymańskiego .
  Warchoły zrobiły w uja - SUWERENA , w kampanii wyborczej mówili co innego .
  Dobrze tak tym wszystkim którzy głosowali na motłoch .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX