Macierewicz ma jedno wyjaśnienie dla całej krytyki wobec siebie. "Częściowo z zemsty, a przede wszystkim..."

Pytania dot. Obrony Terytorialnej i zamieszania z zakupem śmigłowców, wątpliwości ws. podkomisji smoleńskiej - na wszystkie te i inne pola krytyki minister Antoni Macierewicz ma jedno wyjaśnienie. Zdradza je w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".

Poprzednia ekipa rządząca miała próbować utrudnić, a nawet uniemożliwić przeprowadzenie w Polsce szczytu NATO - twierdzi w rozmowie z tygodnikiem "Gazeta Polska" szef MON. Ma też inne zarzuty wobec opozycji i - jak mówi - "związanych z nią ośrodków propagandowych". 

Oskarża m.in. w sprawie katastrofy smoleńskiej - o "dezinformację" i " cyniczne przypisywanie" mu tez, których nigdy nie formułował (jak te o sztucznej mgle). - Ten szum informacyjny jest robiony z premedytacją, a jego celem jest wprowadzenie chaosu i zaciemnianie obrazu - ocenia minister Macierewicz. 

"Potężna machina kłamstwa pogrobowców WSI"

Minister obrony ma jednak wyjaśnienie, kto jest odpowiedzialny za całą krytykę jego decyzji i prac resortu. - Widać, jak pogrobowcy WSI, którym udało się gdzieniegdzie przetrwać, podejmują ostatnią próbę odwrócenia biegu wydarzeń - twierdzi Macierewicz. Minister precyzuje też, za co m.in. mają być odpowiedzialni byli funkcjonariusze służby, której likwidacją zajmował się w 2006 roku.

- Uruchomienie potężnej machiny kłamstwa było niezbędne do zastraszania narodu patrzącego na śmierć swojej elity (w katastrofie smoleńskiej - red.). W Polsce zadanie to wykonywali pogrobowcy WSI, częściowo z zemsty, ale przede wszystkim dlatego, że mieli nadzieję, iż kurs prorosyjski da im szansę na odzyskanie utraconych wpływów -mówi Macierewicz. 

"Sposobu argumentacji żywcem wyjątek z arsenału WSI" szef MON doszukał się także w krytyce decyzji o wysłaniu polskich żołnierzy na Bliski Wschód, ogłoszonej przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. 

Jednak zdaniem Macierewicza rzekome "kłamstwa" w sprawie Smoleńska nie przyniosły efektu. - Zbliża się godzina prawdy - zapowiedział minister. 

Więcej o: