PO zapytała MON o sprawę "mistrali za 1 dolara". I wreszcie jest odpowiedź od Kownackiego

• MON odpowiada posłom PO ws. transakcji między Egiptem a Rosją
• Sekretarz stanu w MON: Informacje pochodziły z niejawnych źródeł
• A. Macierewicz mówił, że "Egipt sprzedał Rosji mistrale za 1 dolara"

"Informacje dotyczące transakcji między Egiptem a Federacją Rosyjską pochodziły z niejawnych źródeł" - napisał w odpowiedzi na interpelację posłów PO wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. W październiku w Sejmie mówił o tym szef MON. "Jest prawdą, że mistrale zostały sprzedane do Egiptu i jest prawdą, że w ostatnich dniach zostały de facto przekazane Federacji Rosyjskiej za jednego dolara" - twierdził Antoni Macierewicz. W rzeczywistości Francuzi zbudowali dwa statki dla Rosji, ale do sprzedaży nie doszło ze względu na zajęcie Krymu przez Rosjan. Mistrale trafiły do Egiptu.

Dowiedz się więcej:

Gdzie pojawiła się informacja o sprzedaży Mistrali Rosji?

W trakcie dyskusji nt. zakupu śmigłowców od Francji pojawił się argument, że Francuzi w ramach solidarnej postawy przeciw Rosji odmówili sprzedania temu krajowi przygotowanych dla niego trzech okrętów typu mistral. Rzekomo rekompensatą za to miał być kontrakt na sprzedaż Polsce caracali. Już we wrześniu 2015 roku ta informacja pojawiła się na niszowych rosyjskich i rosyjskojęzycznych portalach. Zaczęła pojawiać się ponownie w październiku tego roku. O rzekomej transakcji za dolara milczały też rosyjskie agencje informacyjne. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Jak na słowa Antoniego Macierewicza zareagowali Rosjanie?

Rosja zaprzecza, że kupiła od Egiptu dwa francuskie okręty typu Mistral za symboliczną kwotę jednego dolara. - Głupia egzaltacja polskiego ministra obrony narodowej nie jest już tajemnicą, nawet w Polsce - mówił cytowany przez agencję RIA rzecznik MON Rosji gen. Igor Konaszenkow. Zaznaczył, że wypowiedzi Macierewicza mogą świadczyć o chęci wypromowania własnej osoby. -  Ale to jest problem polskiego przywództwa, nie nasz - dodał rzecznik. Informacjom zaprzeczył też producent okrętów.

Zobacz także: Macierewicz o "mistralach za dolara": Gdyby Egipt się wycofał, to byłby zysk dla pokoju światowego

 

 

Komentarze (302)
PO zapytała MON o sprawę "mistrali za 1 dolara". I wreszcie jest odpowiedź od Kownackiego
Zaloguj się
 • zemstaza158cm

  Oceniono 80 razy 74

  SIEDEM ELEMENTÓW PARANOI :
  1. Podejrzliwość :
  Podejrzliwość to najbardziej widoczna cecha paranoika. Wciąż szuka sygnałów wskazujących na obecność wrogów którzy go otaczają. Rzeczywistość interpretuje tylko zgodnie ze swoimi wcześniejszymi założeniami.
  2. Egocentryzm :
  Paranoik stanowi centrum uwagi świata i jest wyłącznym obiektem działań osób z którymi ma rzeczywisty lub wyimaginowany kontakt.
  3. Megalomania
  Przekonanie o własnej wielkości pozostaje w związku z wiarą paranoika, iż jest on centralnym obiektem zainteresowania. Jest pewien swoich racji, nie dopuszcza żadnej różnicy zdań. Osoby, które mają odmienne od niego zdanie uważa za głupców i demonstracyjnie gardzi nimi.
  4. Wrogość
  Cechą paranoika jest wrogie nastawienie do świata. Paranoik jest wojowniczy i łatwo się irytuje, nie ma poczucia humoru, kłótliwy, spięty.
  5. Służalczość
  Paranoik jest w stanie ciągłej gotowości służenia prawdziwym i wyimaginowanym władcom od których zależy jego panowanie nad przeciwnikami.
  6. Projekcja
  Jeden z narcystycznych mechanizmów obronnych; przypisywanie innym własnych negatywnych poglądów, zachowań i cech.
  7. Urojenia
  Paranoik chroni się przed niemożliwą do zniesienia rzeczywistością, konstruując rzeczywistość urojoną, która jest pocieszeniem dla zranionego ego, potrzebą podtrzymania pozytywnego wyobrażenia o sobie.

 • anty_jar

  Oceniono 58 razy 52

  informacje z nie jawnych źródeł
  Jedyne źródło jakie mają, bije na Nowogrodzkiej, pochodzi z Żoliborza
  niejakie słońce narodu

 • jami100

  Oceniono 57 razy 51

  Niejawne źródło wyczuło frajera i podsunęło mu głupawą informację, to chyba proste.
  Rosjanie i tak wypowiadają się elegancko, po ichniemu to chyba "durak".

 • sir_fred

  Oceniono 57 razy 51

  No przecież nie odpiszą, że pan minister jest niepoczytalny albo że jest rosyjskim agentem... Więc sklecili starą, kaczą bajkę: "wiem, ale nie mogę powiedzieć skąd".

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 55 razy 47

  pajace

  pajace

  pajace

  pajace

  kiedys zajmą się wami sędziowie i prokuratorzy

 • Jacek

  Oceniono 44 razy 38

  Ten co umie jeść widelcem??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX