Przedsiębiorcy nie inwestują na złość rządowi? Gowin komentuje słowa Kaczyńskiego i znowu zaskakuje

• Gowin odciął się o wypowiedzi Kaczyńskiego o przedsiębiorcach• Zdaniem prezesa PiS nie inwestują oni na złość rządowi• 'Przez 20 lat nie spotkałem żadnego, który by tak robił' - stwierdził Gowin

 – Ja już mówiłem, że ponad 20 lat byłem przedsiębiorcą i czuję się przedsiębiorcą z krwi i kości. Działając przez ponad 20 lat w sferze biznesu, nie spotkałem żadnego przedsiębiorcy, który na złość rządowi chciałby mniej zarabiać – powiedział Jarosław Gowin w programie „Jeden na jeden” TVN24. I dodał: - Pewien klimat niepewności nie zachęca przedsiębiorców do inwestowania. Ja mam po prostu inne doświadczenia z przedsiębiorcami niż Jarosław Kaczyński. To kolejna wypowiedź Gowina, w której dystansuje się on od działań rządu i PiS.

Dowiedz się więcej:

Co wcześniej mówił Gowin o działaniach PiS?

Jarosław Gowin otwarcie przyznał w rozmowie z Konradem Piaseckim w Radiu ZET, że obniżenie wieku emerytalnego "jest nie do udźwignięcia przez gospodarkę", a z powodu wprowadzanych przez PiS reform "w ciągu kilku lat z rynku pracy może odejść półtora miliona Polaków". Wicepremier powiedział też, że nawet jego dzieci nie wierzą, że dostaną emerytury. Ale to już, zdaniem ministra, wina "dysfunkcjonalnego systemu", a nie reform obecnej władzy.

Co o przedsiębiorcach powiedział Jarosław Kaczyński?

- W tej chwili są trudności z inwestycjami, także tymi ze środków europejskich, także tymi, które są w rękach samorządów - powiedział Kaczyński w rozmowie z "Wiadomościami" TVP. - Są na różne cele pieniądze, a przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi dzisiaj po prostu nie chcą podejmować się różnego rodzaju przedsięwzięć gospodarczych, zyskownych dla nich, bo uważają, że lepiej zaczekać, że wrócą te dawne czasy - oznajmił prezes PiS. - Ale nie wrócą, zapewniam, że nie wrócą - dodał.

 Zobacz też: Morawiecki: dla osób, które zarabiają więcej, nie powinno być kwoty wolnej

Więcej o: